کد خبر: 3842576
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۹
گروه بین‌الملل ــ جشنواره فیلم مسلمانان آمریکای شمالی (Mosquers) هفته آینده در شهر «ادمونتون» کانادا برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی مسلم‌لینک، جشنواره فیلم ماسکرز، نخستین و تنها جشنواره فیلم مسلمانان آمریکای شمالی از سال 2006 در ادمونتون کانادا کار خود را آغاز کرد.
 
یک گروه کوچک از جوانان مسلمان، که خود را ماسکرز نامیده بودند، این جشنواره را در دانشگاه آلبرتا در ادمونتون پایه‌ریزی کردند. هدف آن‌ها از بین بردن تبلیغات منفی رسانه‌ها و ارتقای آگاهی عمومی و آموزش موضوعات مربوط به اسلام و مسلمانان است.
 
در این جشنواره فیلم‌هایی از کارگردانان آمریکای شمالی و سایر نقاط جهان با هدف آموزش، سرگرمی و نمایش تجربیات مختلف مسلمانان به نمایش درمی‌‌آید. «سکندر عتیق»، رئیس شورای این جشنواره، گفت: هدف از راه‌اندازی این جشنواره این بود که جوانان مسلمان را تشویق کنیم تا داستان‌های زندگی خود را از طریق فیلم بگویند و اجازه ندهند که دیگر رسانه‌ها با دیدگاه‌های خاص خود زندگی آنها را روایت کنند.

وی افزود: ما برای گفت‌وگو با جوامع مسلمان، زمان زیادی را صرف کردیم تا به آنها اطمینان دهیم این جشنواره به همه مسلمانان با هر مذهب و عقیده‌ای تعلق دارد.  

سال گذشته 70 فیلم‌ساز از 16 کشور مختلف فیلم‌های خود را به جشنواره فرستادند. جشنواره امسال در تاریخ 21 سپتامبر (30 شهریور) در ادمونتون برگزار می‌شود.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: