کد خبر: 3842807
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲
گروه ادب ــ دبیر بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی طی پیامی درگذشت محسن رضایی عضو شورای سیاست‌گذاری این دوره از هفته کتاب را تسلیت گفت.

پیام تسلیت مدیرخانه کتاب درپی درگذشت عضو شورای سیاست‌گذاری هفته کتاببه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی مؤسسه خانه کتاب، متن پیام تسلیت نیکنام حسینی‌پور، مدیر عامل مؤسسه خانه کتاب و دبیر بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی در پی درگذشت محسن رضایی به شرح زیر است: «وداع با صاحب اندیشه، برنامه‌ریزی اندیشمند و خلاق در عرصه فرهنگ موجب تأثر شد. بدون تردید مرحوم محسن رضایی یکی از تأثیرگذاران در حوزه مدیریت فرهنگی در کشور بود.

وی از بنیان‌گذاران و قوام‌بخشان «هفته کتاب جمهوری اسلامی» در ایران بود و به ویژه در دهه ۷۰ و ۸۰ با هدف توسعه فرهنگ مکتوب و فرهنگ کتابخوانی دبیری هشت دوره «هفته کتاب» را بر عهده داشت و در این جایگاه، موجبات شکل‌گیری، اعتلا و اعتبار این رویداد فرهنگی را در کشورمان فراهم ساخت.
مستندسازی فعالیت‌ها، جلب مشارکت حداکثری نهاد‌ها و نهادینه کردن این رویداد ملی مدیون تلاش‌ها و پیگیری‌های دلسوزانه و دغدغه‌مندانه ایشان است.

زنده‌یاد رضایی در دوران عمر پر بار و م‌ثر خود منشأ خدمات ماندگار دیگری همچون تألیف و تدوین بیش از یازده عنوان کتاب و انجام پژوهش و تحقیق در زمینه مسائل فرهنگی و اجتماعی بود.

اینجانب درگذشت مرحوم محسن رضایی را حضور خانواده ایشان، خانواده بزرگ فرهنگی کشور تسلیت می‌گویم و برای بازماندگان از خداوند متعال طلب صبر و برای آن زنده یاد رحمت و غفران الهی مسئلت دارم.»

محسن رضایی، عضو شورای سیاست‌گذاری بیست‌وهفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز سه‌شنبه ۲۶ شهریورماه درگذشت.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: