کد خبر: 3842839
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۰
گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد ــ تکمیل ظرفیت دبستان غیردولتی دخترانه ریّان نورالهدی وابسته به مؤسسه قرآنی ریان ادامه دارد.

مصطفی کلانکی، مدیر مؤسسه قرآنی ریّان تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایکنا ضمن بیان این مطلب گفت: به منظور توسعه فعالیت‌های پیش‌د‌بستانی و دبستان قرآنی این مرکز در بخش دختران، در نظر گرفتیم تا طرحی در قالب «مشارکت قرض‌الحسنه و سرمایه‌گذاری» را به مرحله اجرا بگذاریم.
وی با اشاره به اینکه سه سال پیش این طرح را برای راه‌اندازی دبستان قرآنی پسرانه تحت نظارت مؤسسه انجام دادیم، اظهار کرد: همچنین برای آغاز فعالیت مدرسه غیردولتی دخترانه ریان نورالهدی، این طرح را آغاز کردیم که امسال برخی با شرکت در این طرح در اجر معنوی بنای یک مدرسه قرآنی سهیم شدند یا بعضاً مبلغی را به عنوان قرض‌الحسنه طی بازه زمانی مشخص صرف این امر کردند.
کلانکی با اشاره به اینکه مدرسه دخترانه تا پایه چهارم ابتدایی همراه با مقطع پیش‌دبستانی را دارا است، اضافه کرد: اما دبستان پسرانه در دور اول ودوم ابتدایی دانش‌آموز دارد.
وی با اشاره به رویکرد دبستان قرآن، اظهار کرد: طی برنامه‌ریزی انجام شده، این مدارس هر روز برنامه حفظ، بیان مفاهیم و قصه‌های قرآنی را به مدت یک ساعت خواهند داشت. این دانش‌آموزان در نخستین سال تحصیلی در این مدارس در مقاطع پیش‌دبستانی در ابتدا از حفظ یک خط آیات قرآن شروع می‌کنند تا به حفظ پنج و شش خط قرآن در مقاطع بالاتر خواهند رسید.
کلانکی اضافه کرد: البته در ابتدا میزان توانمندی و استعداد دانش‌آموزان برای حفظ قرآن سنجیده می‌شود و طی برنامه‌ریزی انجام شده، دانش‌آموزان در مقطع پیش دبستانی دو سوم از جزء سی‌ام قرآن را حفظ خواهند کرد و پس از پایان شش دوره مقطع ابتدایی، حافظ 20 جزء قرآن خواهند شد.
یادآور می‌شود، دبستان غیردولتی پسرانه این مؤسسه در خیابان ستارخان، خیابان پاتریس لومومبا، بلوار سروناز، پلاک 5 قرار دارد. همچنین علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره 6128400 تماس بگیرند. همچنین دبستان غیردولتی دخترانه در خیابان آزادی، روبروی دانشگاه شریف، کوچه شهید حیدر تاش، پلاک 36 قرار دارد.

علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره 66007539 تماس بگیرند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: