کد خبر: 3843524
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲
امام جمعه آران و بیدگل:
کانون خبرنگاران نبأ ــ آیت‌الله سیدمحمد موسوی طلاب خواهر را به تهجد و صبر؛ دو ابزار جهش معنوی توصیه کرد و گفت: بدون مناجات با پروردگار، صبر و استقامت و کمالات معنوی همچون حضرت زینب کبری(س) امکان رسیدن به مدارج بالای معنوی و «خادم دین شدن» وجود ندارد.

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا؛ نبأ، امام جمعه آران و بیدگل صبح امروز، 30 شهریورماه در جمع اساتید و طلاب مدرسه علمیه حضرت فاطمه زهرا(س) آران و بیدگل در سالن اجتماعات این مرکز دینی با بیان مطلب فوق افزود: یکی از جهاتی که خیلی به آن پرداخته نشده نقش برجسته زنان قبل، حین و بعد از قیام حضرت اباعبدالله الحسین(ع) است.

این استاد سطح خارج فقه و اصول حوزه علمیه با ذکر نقش برجسته زنانی چون همسر زهیر بن قین و ام وهب، مادر جوان تازه داماد نصرانی که تازه به جمع یاران حضرت امام حسین(ع) پیوسته بود و جان خود و همسرش؛ تنها زنی که در حادثه کربلا جان خود را نثار کرد، تنها گوشه‌ای از زوایای زیبا و نورانی این قیام خونین است که لازم است خطبا، وعاظ و مداحان به بهترین شیوه‌ها آن را به گوش عاشقان سیره حسینی برسانند.
آیت‌الله سیدمحمد موسوی به نقش غیر قابل انکار زنان پس از قیام حسینی به‌ویژه نقش برجسته حضرت زینب کبری(س) در حفظ و ابلاغ اهداف حضرت امام حسین(ع) و قیام خونینش اشاره کرد و گفت: اگر فداکاری آن بانوی تربیت شده دامان زهرای مرضیه(س) و امیرالمؤمنین علی(ع) پس از عاشورا نبود، الان چیزی از کربلا و اباعبدالله الحسین(ع) نمی‌دانستیم و آن حادثه در میان هیاهوی تبلیغاتی امویان گم می‌شد.
وی طلاب خواهر را به تهجد(به معنای شب زنده‌داری برای خواندن نماز شب، آمرزش‌خواهی و قرائت قرآن) و صبر؛ دو ابزار جهش معنوی توصیه کرد و گفت: بدون مناجات با پروردگار، صبر و استقامت و کمالات معنوی همچون حضرت زینب کبری(س) امکان رسیدن به مدارج بالای معنوی و «خادم دین شدن» وجود ندارد، لذا بانوان که رکن رکین خانواده‌اند؛ نقش اساسی در هدایت معنوی همسر و فرزندان خود دارند.
امام جمعه آران و بیدگل در پایان گفت: حضرت زینب کبری(س) سه وظیفه اصلی خود پس از قیام عاشورا که تبلیغ، هدایت و قافله‌سالاری کاروان و پرستاری حجت خدا، حضرت امام زین‌العابدین(ع) به عنوان حجت خدا بود که به بهترین شکل این رسالت خود را انجام داد و الگوی ممتاز این قیام خدایی شد.

جواد دهقانی آرانی 

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: