کد خبر: 3844075
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۰
گروه فناوری اطلاعات ــ ویژه‌نامه اینترنتی هفته دفاع مقدس به مناسبت فرارسیدن این هفته با عنوان «جهاد و دفاع مقدّس»، در پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه‌نت، منتشر شد.

به گزارش ایکنا؛ هشت سال دفاع مقدس، حدیث ماندگار پایداری، دلاوری و فداکاری ملتی است که در راه دفاع از مکتب، انقلاب و میهن اسلامی خویش، قله‌های بلند رشادت و شهادت را درنوردید و دشمن را در رسیدن به اهداف خود ناکام گذاشت. به همین مناسبت و همزمان با فرارسیدن هفته دفاع مقدس، ویژه‌نامه اینترنتی این مناسبت با عنوان «جهاد و دفاع مقدّس»، در پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه‌نت، منتشر و به‌روزرسانی شد که به صورت رایگان در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

ویژه‌نامه «جهاد و دفاع مقدّس»، در ۱۹ محور اصلی همچون تاریخ دفاع مقدس، ریشه‌های جنگ تحمیلی، جنایت‌های جنگی صدام، ارزش‌ها و ویژگی‌های دفاع مقدس، مقاومت و ایثار، سینمای دفاع مقدس، ادبیات دفاع مقدس و ... در اختیار کاربران قرار گرفته است. از طریق این ویژه‌نامه می‌توانید به تصاویر، فیلم‌ها، دانشنامه، مجلات و نیز ویژه‌نامه‌های مرتبط، دسترسی پیدا کنید.

در ابتدای این ویژه‌نامه می‌خوانیم: «هشت سال دفاع مقدس، آزمونی بزرگ برای اثبات قدرت ایمان، حقانیت و پایداری پیروز ملت ایران است. روز‌های حساس و سرنوشت‌ساز دفاع مقدس، سرشار از حماسه آفرینی‌ها و سلحشوری‌های بهترین و دلاورترین فرزندان این امت است. دفاع مقدس یکی از مهم‌ترین مولفه‌های عینی است که مفهوم عینی - عملی مقاومت را شکل داده است. اگر چه سه دهه از اتمام جنگ تحمیلی عراق بر جمهوری اسلامی ایران گذشته است، اما ابعاد بسیاری از این پدیده هشت ساله همچنان نامکشوف باقی مانده است. نظام جمهوری اسلامی زمانی توانست قدرت غالب عراق صدام را از بین ببرد که «مقاومت» را به عنوان مدل عملی سیاست‌ورزی خود تعریف کرد. اگر تمام جنگ تحمیلی در یک خرده گفتمان خلاصه شود، آن خرده گفتمان «مقاومت» است. هفته دفاع مقدس گرامی باد».

علاقه‌مندان جهت بهره‌مندی از ویژه‌نامه جهاد و دفاع مقدّس می‌توانند به اینجا مراجعه کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: