کد خبر: 3848089
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰
گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد ــ مسابقه «سقا» مخفف سیره قرآنی امام حسین(ع) همزمان با ایام اربعین حسینی برگزار می‌شود.

محمد شایق، قائم مقام اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های مردمی ـ فرهنگی قرآن و عترت استان یزد در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا با اشاره به اجرای مسابقه ویژه این ایام، اظهار کرد: مسابقه «سقا» در آستانه اربعین حسینی، مخفف سیره قرآنی امام حسین(ع) از سوی اتحادیه و با حمایت سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری یزد برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه مسابقه فوق در فضای مجازی انجام می‌‌شود، اظهار کرد: این مسابقه ویژه زائران و عموم علاقه‌مندان است که شرکت‌کنندگان با ارسال عدد یک به سامانه 5000283114 می‌توانند لینک اپلیکیشن این مسابقه را دریافت کنند.
شایق اضافه کرد: پس از دریافت این اپلیکیشن، در ابتدا شرکت‌کنندگان مقاله و محتوایی که درباره سیره قرآنی امام حسین(ع) بارگذاری شده است را مطالعه کنند و سپس به 20 سؤال که بر اساس این مقاله طراحی شده است، پاسخ داده و پاسخنامه‌های خود را ارسال کنند.
وی با اشاره به سامانه افق که سال گذشته از سوی اتحادیه قرآنی یزد زیرساخت‌های آن فراهم شده، تصریح کرد: هر شرکت‌کننده که به 18 سؤال از 20 سؤال پاسخ صحیح داده باشد، در قرعه‌کشی شرکت داده می‌شود و در سالروز ولادت پیامبر اکرم(ص)، نتایج قرعه‌کشی اعلام می‌شود و به 40 نفر از شرکت‌کنندگان هدایای نقدی کمک‌هزینه سفر به مشهد مقدس اعطا می‌شود.
شایق بیان کرد: علاقه‌مندان تا 20 آبان‌ماه فرصت دارند تا در این مسابقه شرکت کنند. همچنین حضور در این مسابقه برای عموم بانوان و آقایان علاقه‌مند و زائران اربعین حسینی فارغ از ملیت و قومیت آزاد است.
قائم مقام اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های مردمی ـ فرهنگی قرآن و عترت استان یزد بیان کرد: سامانه افق، سامانه‌ای است که برای مسابقات و آزمون‌ها فراهم شده است و لذا در سراسر کشور، تمامی دستگاه‌ها و نهادها می‌توانند طی تعامل با اتحادیه قرآنی یزد از آن بهره‌مند شوند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: