کد خبر: 3849583
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰
گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد ــ تعداد 15 قاری قرآن با برنامه‌ریزی اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های فرهنگی قرآن و عترت(ع) استان بوشهر در پنج موکب قرآنی در ایام اربعین در کشور عراق فعالیت می‌کنند.

به گزارش ایکنا؛ ابراهیم مرادی، مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های استان بوشهر ضمن تسلیت فرارسیدن ایام اربعین سید و سالار شهیدان اظهار کرد: در ایام اربعین حسینی، ۱۵ قاری در پنج موکب قرآنی استان بوشهر به صورت تخصصی در زمینه فعالیت‌های قرآنی در کشور عراق به فعالیت می‌پردازند.

مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های استان بوشهر در ادامه سخنان خود بیان کرد: در ایام اربعین حسینی با همکاری اتحادیه مؤسسات قرآنی استان و کارگروه قرآنی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین استان و با کمک‌های معنوی و مادی دستگاه‌های مختلف، تعداد پنج موکب قرآنی در کشور عراق فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: موکب علی بن‌موسی‌الرضا(ع) واقع در عمود ۷۰۷ با همکاری متولیان و فعالان موکب به‌ویژه بسیج شهرداری تهران و اتحادیه مؤسسات قرآنی استان بوشهر، یکی از پایگاه‌های قرآنی است که در برگزاری «ایستگاه تلاوت قرآن کریم و ایستگاه تصحیح قرائت نماز» به عنوان ایستگاه استراحت قرآنی فعالیت می‌کند و زوّار ضمن استقرار و استراحت در این موکب دقایقی را به تلاوت یک صفحه از قرآن کریم مشغول می‌شوند.

مرادی ادامه داد: همچنین، دو موکب قرآنی در ایستگاه شماره ۲ و ۳ که واقع در خیابان مخیّم(خیمه‌گاه) است و نیروها و کارشناسان قرآنی استان ضمن حضور در این پایگاه‌های قرآنی به همراه گروه اعزامی مبلغین از حوزه علمیه استان، امور قرآنی در این مواکب را به عهده دارند.

مدیرعامل اتحادیه تشکل‌های استان بوشهر گفت: موکب قرآنی قاسم ابن الحسن(ع) واقع در کنار بیمارستان کفیل کربلا و موکب سیدالشهدای شهرستان دیلم واقع در شهر کربلا از دیگر مواکب قرآنی هستند که بنا به استقبال گسترده زوار مشغول ارائه برنامه‌های قرآنی هستند.

مرادی برگزاری محافل انس با قرآن کریم با حضور قاریان برتر و استعدادهای قرآنی استان بعد از نماز عشاء هر شب در بین زوار موکب‌های یاد شده، تلاوت یک صفحه‌ای قرآن کریم در طول مسیر زوار، اهدای هدایای قرآنی، برگزاری ایستگاه تصحیح قرائت نماز با حضور طلاب اعزامی از حوزه علمیه امام خمینی(ره) بوشهر در تمامی مواکب و پاسخگویی به سؤالات شرعی زوار، پخش اناشید و تلاوت‌های قرآنی و اهدای جوائز به حافظان و قاریان شرکت‌کننده در این طرح قرآنی از برنامه‌های فرهنگی عنوان کرد که در این مواکب اجرا می‌شوند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: