کد خبر: 3851799
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۳
کانون خبرنگاران نبأ ــ اختتامیه سیزدهمین آیین تجلیل از نوگلان حسینی با هدف شناسایی استعدادهای مداحان نوجوان، تشویق و ترغیب نوجوانان علاقه‌مند به ذاکری حضرت سیدالهشدا(ع) و پرورش مداحان طراز انقلاب اسلامی، پنجشنبه، دوم آبان‌ماه در فرهنگ‌سرای اندیشه برگزار می‌شود.

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ محمدمیثم میثمی، مدیر فرهنگی ــ هنری منطقه ۷ در خصوص روند برگزاری سیزدهمین دوره تجلیل از نوگلان حسینی، گفت: سیزدهمین دوره تجلیل از نوگلان حسینی امسال طی سه مرحله آزمون انتخابی، مقدماتی و نهایی از میان بیش از هزاران دانش‌آموز علاقه‌مند به ذاکری حضرت سیدالشهدا(ع) برگزار شد و از این میان، 15 نفر برگزیده از سه مقطع تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم در آیین اختتامیه تجلیل خواهند شد.
وی درباره شاخص‌های آزمون و داوران سیزدهمین دوره، افزود: شاخصه‌های اصلی سیزدهمین دوره نوگلان حسینی، بهره‌مندی از صوت خوش و متعارف، مقتل‌خوانی، شعر، حسن اجرا، صوت و لحن، ظاهر و پوشش، دعا و حسن ختام بود. همچنین داوری مرحله نیمه نهایی و نهایی بر عهده مصطفی خورسندی، شهروز حبیبی و رحمان نوازنی بوده است.
همچنین میثمی اظهار کرد: امسال با مشارکتی که از سوی شبکه قرآن و معارف سیما انجام شد، این امکان فراهم شد علاقه‌مندان تا پایان ماه صفر هر شب، ساعت 19:30 در قالب برنامه «نغمه عشاق» ویژه نوگلان حسینی، رقابت دانش‌آموزان مداح را مشاهده کنند.
وی بیان کرد: در سیزدهمین آئین تجلیل از نوگلان حسینی به رسم ادوار گذشته قرار است علاوه بر تجلیل از مداحان نوجوان دانش‌آموز، از اکبر بازوبند و اکبر مولایی دو تن از پیرغلامان حضرت سیدالشهدا(ع) تجلیل به عمل آید.
رئیس فرهنگ‌سرای اندیشه درباره زمان برگزاری اختتامیه گفت: آیین اختتامیه نوگلان حسینی روز پنجشنبه، دوم آبان‌ماه، ساعت ۹ در آمفی‌تئاتر فرهنگ‌سرای اندیشه و با حضور مقامات عالی وزارت آموزش و پرورش، شهرداری تهران، سازمان فرهنگی ــ هنری شهرداری تهران، جمعی از پیرغلامان و مداحان اهل بیت(ع) و دانش‌آموزان مداح برگزار می‌شود.
میثمی تصریح کرد: در این مراسم به نفرات اول تا سوم هر مقطع علاوه بر مدال ذاکری سیدالشهدا(ع)، لوح تقدیر و هدیه نقدی، نگین انگشتری از سنگ مرمر حرم مطهر حضرت سیدالشهدا(ع) اهدا خواهد شد. همچنین از نفرات چهارم و پنجم سه مقطع تجلیل به عمل خواهد آمد.
یادآور می‌شود، سیزدهمین آیین تجلیل از نوگلان حسینی به همت فرهنگ‌سرای اندیشه و با مشارکت شبکه قرآن و معارف سیما، سازمان دانش‌آموزی شهر تهران، کانون مداحان و شاعران آیینی کل کشور برگزار می‌شود.
مریم علیزاده
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: