کد خبر: 3855653
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۷
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ ثبت‌نام هشتمین دوره طرح ملی تلاوت با حضور دختران و پسران نوجوان از فردا، 20 آبان‌ماه به مدت یک‌ماه آغاز می‌شود.

فردا؛ آغاز ثبت‌ نام هشتمین دوره طرح ملی تلاوت/ فراخوان دختران نوجوان برای نخستین‌بار

به گزارش ایکنا؛ با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری بر شناسایی، پرورش و تکریم قهرمانان قرآنی و گسترش آموزش‌های تخصصی تلاوت قرآن، طرح ملی تلاوت به‌عنوان یک طرح کاملاً تخصصی در زمینه کشف و پرورش استعدادهای قرآنی طراحی شده است.

ستاد اجرایی این طرح از سال 1391 زیر نظر معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شده و تاکنون بیش از سه هزار نفر از نوجوانان مستعد 8 تا 14 سال را در طرح ملی تلاوت با همکاری مؤسسات مجری طرح در 18 استان کشور تحت پوشش قرار داده است. مجری طرح ملی تلاوت، مؤسسه تخصصی قرآنی صراط مشهد است. این مؤسسه در سال 1386 با هدف ایجاد مرکز پاسخ‌گویی به نیازهای دوستداران قرآن تأسیس شد. 

حسین مقدم‌کیا، دبیر ستاد طرح ملی تلاوت درباره دوره جدید آن گفت: ثبت‌نام هشتمین دوره طرح ملی تلاوت از تاریخ 20 آبان‌ماه آغاز شده و به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت. در حال حاضر 27 استان و 33 مؤسسه برای اجرای طرح ملی تلاوت اعلام آمادگی کردند. علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌‌نام به سایت طرح ملی تلاوت www.melitelavat.ir  مراجعه کنند.

این گزارش حاکی است، امسال طرح ملی تلاوت با همکاری آستان قدس رضوی با نام طرح ملی تلاوت – شباب‌الرضا(ع) ویژه پسران 8 تا 14 سال و برای نخستین‌بار ویژه دختران 10 تا 15 سال خواهد بود.

تربیت چهره‌های برجسته به عنوان قراء تراز اول کشور و جهان اسلام، اعزام نخبگان قرآنی برای حضور در برنامه‌های تبلیغی قرآن‌محور در سطح کشور و بین‌الملل، دریافت گواهی‌نامه پایان دوره آموزشی از آستان قدس رضوی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله امتیازات حضور در این طرح است.

از تغییرات دیگر این طرح می‌توان به برپایی دوره دوماهه پیش‌نیاز اشاره کرد که امسال دوره پیش‌نیاز اضافه شده است تا متقاضیان ابتدا در این دوره شرکت کرده و به آموزش روش اصولی تقلید و قرائت بپردازند و پس از آن در آزمون ورودی طرح ملی تلاوت شرکت کنند.

امسال طرح ملی تلاوت فقط به کشف استعدادهای قرآنی نوجوانان پرداخته و طرح‌هایی مانند ابرار و ملکوت اجرا نمی‌شود. همچنین به منظور ایجاد فضای مناسب برای آموزش و یادگیری نوجوانان، دو جلسه آموزشی برای خانواده‌ها با عناوین معرفی طرح و استعدادها، چگونگی ایجاد فضا و امکانات، ارتباط استاد شاگردی، لزوم تقلید و غیره برپا می‌شود. در این راستا از سوی مؤسسه برای خانواده‌ها، چندین جلد کتاب تألیف شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: