کد خبر: 3855748
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۵
دیگر رسانه‌ها ــ‌ کتاب سینما، دین و سیاست، بررسی انتقادی سینمای دینی پس از انقلاب نوشته رفیع‌الدین اسماعیلی به همت انجمن سواد رسانه طلاب و توسط مؤسسه بوستان کتاب دفتر تبلیغات اسلامی منتشر شد.

به گزارش ایکنا، مهر نوشت:‌ عباسعلی متولیان، دبیر انجمن سواد رسانه طلاب گفت: کتاب سینما، دین و سیاست از سوی رفیع‌الدین اسماعیلی، رئیس این انجمن و استاد گروه فرهنگ و ارتباطات دانشگاه باقرالعلوم(ع) دفتر تبلیغات اسلامی به رشته تحریر درآمده است.
 
وی گفت: رفیع‌الدین اسماعیلی درباره تألیف کتاب معتقد است که سینمای ایران، خصوصاً سینمای پس از انقلاب، اثرگذارترین، پرمخاطب ترین و البته موفق‌ترین شاخه هنر در ایران معاصر بوده است و پس‌از گذشت چهار دهه پرفراز و نشیب از انقلاب اسلامی ایران، ترسیم جریان‌های سینمایی موجود و ارزیابی آنها می‌تواند به درک آن کمک کند. در کتاب سینما، دین و سیاست، جریان سینمای دینی در سینمای پسا انقلاب اسلامی ایران مورد بررسی قرار گرفته است.
 
متولیان بیان کرد: پس از انقلاب به علت پُررنگ شدن نقش مذهب و تعهدات دینی هم در زندگی و زیست‌سیاسی - اجتماعی مردم، هم در افکار هنرمندان متعهد و هم در اولویت‌های سیاست‌گذاران، جریان سینمای دینی به عنوان پاسخی هنری- سیاسی به یک تقاضای اجتماعی، کم‌کم به وجود آمده و تا به امروز نیز در میدان سینما حضوری نسبتاً فعال دارد.بافت اجتماعی، زمینه تاریخی و دولت‌ها نقش جدی در فراز و فرود جریان سینمای دینی داردکه در این کتاب به آن ها پرداخته شده است.
 
علاقه‌مندان جهت تهیه این کتاب می‌توانند به مراکز فروش  بوستان کتاب در قم، تهران، مشهد و اصفهان و یا پایگاه اطلاع‌رسانی  www.bustaneketab.ir مراجعه کنند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: