کد خبر: 3858039
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۹
گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد ـ مؤسسه نورالانوارملکوت اصفهان دوره تربیت معلم ترجمه و مفاهیم قرآن حکیم را ویژه بانوان برگزار می‌کند.

برپایی دوره تربیت معلم قرآن حکیم به همت مؤسسه نورالانوار ملکوتبه گزارش ایکنا؛ مؤسسه نورالانوار ملکوت اصفهان در راستای تربیت نیروهای قرآنی و مربیان مجرب، از سال 85 تاکنون  دوره‌های تربیت معلم قرآن را برپا کرده است که از استقبال خوبی همراه بود. این مؤسسه در حال حاضر نیز دوره آموزشی «تربیت معلم ترجمه و مفاهیم قرآن حکیم» را ویژه بانوان درسطح استان اصفهان اجرا می‌کند.

دروس کلاس‌های این دوره شامل روش تدریس ترجمه و مفاهیم قرآن، فنون معلمی، روانشناسی تربیتی، آموزش عربی، صرف و نحو، احکام عمومی و احکام قرآنی است.

دوره تربیت معلم ترجمه و مفاهیم قرآن حکیم، از هفته دوم مهرماه با حضور 15 نفر از بانوان علاقه‌مند آغاز شده که اساتید مجرب تدریس دروس را برعهده دارند.

همچنین مؤسسه نورالانوارملکوت در راستای انعقاد قراردادی با اتحادیه مؤسسات قرآنی و تشکل‌های قرآن و عترت استان اصفهان، مرحله دوم دوره دوره آموزش تربیت معلم ترجمه و مفاهیم قرآن، را از تاریخ 19 آبان ماه شروع کرد.

مرحله دوم دوره برای 28 نفر از بانوان درحال برپایی است که مدت زمان برپایی این دوره آموزشی به مدت پنج ماه طول خواهد کشید.

براساس برنامه‌ریزی‌ها، پس از پایان دوره از شرکت‌کنندگان آزمون نهایی به صورت کتبی اخذ شده و افرادی که حد نصاب نمره را در آزمون دریافت کنند، مدرک رسمی از سوی سازمان دارالقرآن‌الکریم، اداره تبلیغات اسلامی برایشان صادر می‌شود.

اکرم جمشیدیان، مدیر مؤسسه نورالانوار ملکوت اصفهان، با اشاره به تقاضای مؤسسه در زمینه افزایش زمان دوره، گفت: با توجه به اینکه دوره تربیت معلم نیازمند آموزش‌‌های جامع‌تر در فرصت زمان بیشتری به علاقه‌مندان است، بنابراین مؤسسه به دلیل ارائه دروس به صورت عمومی و تخصصی، درخواست افزایش طول دوره از پنج‌ماه به یک‌سال را کرده است.

یادآور می‌شود، در حال حاضر دوره آمورشی مرحله اول در مکان مؤسسه به نشانی اصفهان، خیابان آیت‌الله ادیب، حد فاصل سرچشمه و چهارراه فاطمی، روبروی مدرسه راهنمایی نم نبات و مرحله دوم در مکان اتحادیه مؤسسات قرآنی استان به نشانی خیابان کاشانی، روبروی ایستگاه اتوبوس طالقانی برگزار می‌شود.


انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: