کد خبر: 3858397
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۳
در نامه انجمن داروسازان ایران به وزیر بهداشت؛
گروه سلامت ــ رئیس انجمن دارو سازان ایران در نامه‌ای به وزیر بهداشت خواستار رسیدگی به وضعیت داروخانه‌ها به ویژه در بخش خصوصی به دلیل کمبود نقدینگی شد.
تحت فشار بودن داروخانه‌های خصوصی برای تامین داروبه گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی نظام پزشکی؛ محمد باقر ضیاء، رئیس انجمن داروسازان ایران در نامه‌ای به سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواستار رسیدگی به وضعیت داروخانه‌ها  به ویژه در بخش خصوصی به دلیل کمبود نقدینگی شد.

در بخش‌هایی از نامه محمد باقر ضیاء، رئیس انجمن داروسازان ایران خطاب به وزیر بهداشت آمده است: بیمه اجباری نزدیک به ۱۰ میلیون نفر از افراد جامعه که تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند، خبر مسرت بخشی بود، اما وقتی قرار است این افراد تحت پوشش بیمه سلامت درآیند باید به شدت نگران آینده این طرح باشیم، متاسفانه تجربه نشان داده است که بار مالی اجرای طرح‌های این چنینی به بخش خصوصی بویژه داروخانه‌ها منتقل می‌شود که هم درآمد و هم سرمایه‌شان ماه‌ها نزد این سازمان‌ها بلوکه می‌شود.

این سوال اساسی همواره بی‌پاسخ مانده است که وقتی بیمه سلامت به بهانه کمبود اعتبارات از عقد قرارداد با داروخانه‌های جدید طفره می‌رود و پرداخت به داروخانه‌های دایر را نزدیک به یک سال عقب می‌اندازد چگونه همواره به دنبال افزایش تعهدات خود است؟

هم اکنون داروخانه‌های بخش خصوصی به دلیل کمبود نقدینگی که علت اصلی آن تاخیر پرداخت سازمان‌های بیمه است برای تأمین دارو تحت فشار هستند و این نگرانی وجود دارد که در آینده نزدیک نتوانند به بیمه شدگان خدمت رسانی کنند؛ لذا از حضرتعالی تقاضا داریم دستور فرمایید تا قبل از این که نارضایی داروسازان به یک بحران عمومی در جامعه بیانجامد تدابیر فوری و موثر اتخاذ گردد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: