کد خبر: 3858438
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲
گروه سلامت ــ سازمان نظام پزشکی با افراد و گروه‌های غیر مجازی که به تبلیغات در فضای مجازی می‌پردازند با هدف سالم سازی فضای مجازی در این حوزه معرفی و به مراجع قضایی معرفی می‌کند.
پنجشنبه //// شناسایی تبلیغات غیرمجاز پزشکی در فضای مجازی و ارجاع به دادسرای ویژه جرایم رایانه‌ایبه گزارش ایکنا؛ تبلیغات غیرمجاز پزشکی در فضای مجازی از سوی سازمان نظام پزشکی شناسایی و ضمن معرفی در پایگاه اطلاع رسانی سازمان، به دادسرای ویژه جرایم رایانه‌ای ارجاع می‌شوند.

این اقدام به عنوان یک مأموریت جدید در سازمان نظام پزشکی تعریف شده و هر هفته یک فرد یا مرکز بدون مجوز در پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پزشکی به مردم معرفی می‌شوند.
 
هدف از سالم سازی فضای مجازی در حوزه پزشکی و حمایت از سلامت مردم از جمله اهداف این افدام اعلام شده است.

چهار گروه در این اقدام سازمان نظام پزشکی هدف قرار گرفته‌اند، نخست پزشکان قلابی که بدون هیچ مدرک پزشکی به طبابت پرداخته و در مورد طبابت خود به تبلیغ در فضای مجازی می‌پردازند، دوم پزشکانی که مجوز تبلیغات ندارند، سوم افرادی که دارای مجوز هستند، اما به تبیلغ صحنه‌های ناهنجار می‌پردازند و چهارم نیز افرادی که در حوزه تخصصی خود تبلیغ نکرده و در این راستا به سلامت مردم آسیب می‌زند مانند ورزشکاری که نه متخصص تغذیه است و نه در رابطه با مفاصل دانشی دارد در رابطه با تغذیه و مفاصل تبلیغ می‌کند یا هنرمندی که سررشته‌ای در مورد دارو ندارد و یک دارو را به مردم معرفی می‌کند.

یادآور می‌شود،  سازمان نظام پزشکی مرجع اصلی اطلاعات در مورد گروه‌ها و افراد بدون مجوز است. تبلیغات پزشکی دارای ضوابط خاصی است و افراد برای اطلاع از آن می‌توانند این ضوابط را از سازمان نظام پزشکی دریافت کنند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: