کد خبر: 3858710
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳
گروه فعالیت های قرآنی ــ مسئول دارالقرآن سازمان بسیج مستضعفین کشور برگزاری ۵۰۰ محفل قرآنی، شروع فرایند آموزشی طرح صراط و برگزاری اردوهای جهادی را از جمله مهم‌ترین برنامه‌های قرآنی برنامه‌ریزی شده در هفته بسیج عنوان کرد.

برنامه‌های قرآنی هفته بسیج / برگزاری ۵۰۰ محفل قرآنی و شروع فرایند طرح صراط

محمد ذوالفقاری، مسئول دارالقرآن سازمان بسیج مستضعفین کشور در گفت‌وگو با ایکنا، با اشاره به آغاز هفته بسیح، به برنامه‌های قرآنی تدارک دیده شده در این هفته اشاره کرد و گفت: این ویژه برنامه‌ها برای مراکز ۳۲ گانه دارالقرآن‌های بسیج استان‌ها و ۵۰۰ مرکز که در سطح نواحی مقاومت بسیج فعالیت دارند تدارک دیده شده است.
وی افزود: یکی از این برنامه‌ها برگزاری بیش از ۵۰۰ محفل انس با قرآن در سطح نواحی مقاومت بسیج سراسر کشور است. این محافل با محوریت مساجد شاخص و با حضور فعالان قرآنی بسیج است. البته محافلی که تدارک دیده شده است بیشتر از این رقم است که از ابتدا تا انتهای هفته بسیج در جریان خواهد بود.

ویژه برنامه‌های هفته بسیج برای مراکز ۳۲ گانه دارالقرآن‌های بسیج استان‌ها و ۵۰۰ مرکز که در سطح نواحی مقاومت بسیج فعالیت دارند در نظر گرفته شده است

ذوالفقاری دومین برنامه تدارک دیده شده در این هفته را برگزاری اردوهای جهادی قرآنی در مناطق کمتر برخوردار عنوان و تصریح کرد: در این اردوها که با حضور فعالان قرآنی بسیج برگزار می‌شود، هم محافل انس با قرآن تعریف شده است و هم اینکه برای ارتقای سطح کیفی سواد قرآنی این مناطق برنامه‌ریزی شده است.
مسئول دارالقرآن سازمان بسیج مستضعفین کشور برگزاری بیست و هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم بسیج را از دیگر برنامه‌های این هفته برشمرد و گفت: این مسابقات امسال در دو بخش عمومی و تخصصی و در ۱۵ رشته برگزار می‌شود. مرحله شهرستانی این مسابقات در سطح نواحی مقاومت بسیج در هفته بسیج برگزار خواهد شد. مرحله استانی این مسابقات در بهمن‌ماه سال جاری و مرحله کشوری نیز اگر‌ مشکل خاصی پیش نیاید اردیبهشت‌ماه سال آینده در یکی از استان‌ها که هنوز انتخاب نهایی نشده است برگزار می‌شود.

از نخبگان، حافظان و قاریان قرآن بسیجی نیز در مصلاهای شهرستان‌ها و در ایام هفته بسیج تجلیل می شود

وی در ادامه صحبت‌های خود به شروع فرایند آموزشی طرح ملی صراط برای ۱۰۰ هزار گروه صالحین و هیئت قرآنی بسیج به عنوان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های قرآنی بسیج اشاره کرد و افزود: رونمایی از کتاب صراط برنامه‌ریزی شده بود که بنا به دلایلی لغو شد و این مراسم در روزهای آینده و با حضور مدیران قرآنی سراسر کشور برگزار خواهد شد.
ذوالفقاری اظهار کرد: تجلیل از نخبگان، حافظان و قاریان قرآن نیز در مصلاهای شهرستان‌ها و در ایام هفته بسیج برگزار می شود. در حال حاضر هم در رادیو قرآن و در برنامه صبحگاهی از ابتدای هفته بسیج و به صورت روزانه یکی از قاریان برتر بسیجی حضور خواهد داشت.
مسئول دارالقرآن سازمان بسیج مستضعفین کشور تجلیل از خانواده شهدای قرآنی را از جمله دیگر‌ برنامه‌های هفته بسیج عنوان کرد و گفت: این برنامه‌ها ابلاغ شده و قرار شده است تا در نواحی بسیج سراسر کشور به اجرا درآید.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: