کد خبر: 3862516
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۹
گروه مسابقات ــ ‌نماینده کشورمان در مسابقات بین‌المللی قرآن کشور تونس روز جمعه راهی این کشور شده تا در روزهای آینده به اجرای خود در این دوره از مسابقات بپردازد.

به گزارش ایکنا؛ حسین پورکویر، قاری ممتاز کشورمان بعدازظهر روز جمعه 15 آذرماه برای حضور در هفدهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کشور تونس عازم این کشور شده است. مراسم افتتاحیه این مسابقات روز گذشته با حضور وزیر امور دینی کشور تونس برگزار شده و از امروز رقابت‌های این مسابقات در رشته‌های حفظ،‌ تفسیر و تجوید قرآن کریم(قرائت) آغاز شده است.

حضور نماینده ایران در مسابقات بین‌المللی قرآن تونس + عکس و برنامه اجرا
حسین پورکویر، نماینده ایران در مسابقات بین‌المللی قرآن کشور تونس از استان خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا، به برگزاری مراسم قرعه‌کشی این مسابقات و قرعه‌اش اشاره کرد و گفت: برداشتن قرعه شماره هشت را به فال نیک می‌گیرم و امیدوارم با کمک امام رئوف علی ابن موسی‌الرضا(ع)، نماینده شایسته‌ای برای ایران در این دوره از مسابقات باشم.

وی در مورد سطح این مسابقات نیز بیان کرد: با توجه به اینکه در این دوره از مسابقات کشورهایی همچون ترکیه، مصر، تونس و کویت نمایندگان خوبی را اعزام کرده‌اند پیش‌بینی می‌شود، مسابقات از سطح خوب و بالایی برخوردار باشد.

نماینده ایران در مسابقات بین‌المللی قرآن کشور تونس در مورد زمان اجرای خود در این مسابقات،‌ اظهار کرد: به احتمال بسیار زیاد روز دوشنبه نوبت اجرای من خواهد بود و خوشبختانه به لحاظ صوتی از آمادگی خوبی برخوردار هستم.

پورکویر نداشتن آیین‌نامه‌ مدون را یکی از مشکلات عنوان کرد و افزود: البته با اساتید مشورت‌هایی را داشته‌ام و امیدوار هستم به دعای خیر مردم عملکرد خوبی در این مسابقات داشته باشم.

حضور نماینده ایران در مسابقات بین‌المللی قرآن تونس + عکس و برنامه اجرا
وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش بیان کرد: برنامه‌ریزی این دوره از مسابقات در سطح پایینی است. مکان برگزاری مسابقات، اسکان و ایاب‌و ذهاب، وضعیت ضعیفی دارد و در حد یک رقابت بین‌المللی نیست.
بر اساس گزارش ایکنا، هفدهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کشور تونس روز جمعه 22 آذرماه پایان می‌یابد. در این مسابقات داورانی از کشورهای ترکیه، عربستان، یمن، سوریه، الجزایر و ... حضور دارند.

حضور نماینده ایران در مسابقات بین‌المللی قرآن تونس + عکس و برنامه اجرا

حضور نماینده ایران در مسابقات بین‌المللی قرآن تونس + عکس و برنامه اجرا

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: