کد خبر: 3869296
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷

گروه جلسات و محافل ــ مراسم ختم قرآن جلسه آموزش عمومی حسین اخوان‌اقدم شامگاه گذشته با بزرگداشت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و دیگر شهدای همرزمش برگزار شد.

یادبود سردار سلیمانی در ختم قرآن جلسه آموزشی «حسین اخوان‌اقدم» + عکسبه گزارش ایکنا؛ طبق یک سنت در تمامی جلسات آموزش قرآن، زمانی که پس از ماه‌ها یک دور قرائت قرآن با حضور استاد و قرآن‌آموزان به صفحات پایانی می‌رسد، سوره‌های پایانی، طی مراسمی با دعوت میهمانانی از میان اساتید و پیشکسوتان و جمعی از قرآن‌آموزان دیگر جلسات، تلاوت می‌شود.

این سنت نیز شب گذشته، 14 دی‌ماه در جلسه آموزشی حسین اخوان‌اقدم، مدرس و پیشکسوت قرآنی کشورمان اجرا شد. اخوان‌اقدم، حدود بیست‌وهشت سال است که اداره این جلسه را در مسجد حجتیه واقع در تهران، بزرگراه رسالت، بین میدان رسالت و چهارراه سرسبز برعهده دارد.

مراسم ختم قرآن شب گذشته با حضور پیشکسوتان، مدرسان قرآن و قاریان و حافظان بین‌المللی و ملی کشورمان چون سیدمحسن موسوی‌بلده، بهروز یاریگل، مرتضی و مصطفی یادگاری، علی قاسم‌آبادی، حمیدرضا احمدی‌وفا، مجید داودی، احمد مرادی و تعدادی از قاریان نوجوان همچون امیرحسن لندرانی و محمدرضا حاتمی و برادران الله‌وردی و مرتضی ریاحی و جمعی از قرآن‌آموزان جلسه آموزش عمومی قرآن استاد یادگاری، همراه بود.

این جلسه با بزرگداشت مقام شهیدان حشد‌الشعبی به ویژه شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی، همراه بود و ثواب این تلاوت‌ها به روح این شهیدان نثار شد.

یادبود سردار سلیمانی در ختم قرآن جلسه آموزشی «حسین اخوان‌اقدم» + عکس

تلاوت‌ از سوره کافرون تا پایان قرآن انجام شد و سپس سیدمحسن موسوی‌بلده، دعای ختم قرآن را اجرا کرد و طبق سنت این مراسم، دعای آغاز مجدد تلاوت مصحف شریف به همراه همخوانی سوره مبارکه حمد و پنج آیه ابتدایی سوره بقره انجام شد.

از دیگر برنامه‌های این مراسم، سخنرانی موسوی‌بلده بود که بر اهمیت قرائت قرآن تأکید کرد و گفت: درست است که فهم قرآن و توجه به مفاهیم آیات مهم و ضروری است، اما قرائت قرآن نیز موضوعیت دارد و مسلمانان باید به قرائت قرآن و تلاوت آیات مصحف شریف اهتمام ورزند.

یادبود سردار سلیمانی در ختم قرآن جلسه آموزشی «حسین اخوان‌اقدم» + عکس
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: