کد خبر: 3871206
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷
کانون خبرنگاران نبأ ــ موزه پانورامای شهر قونیه در خیابان پشتی آرامگاه و قبل از مرکز فرهنگی مولانا قرار دارد. این نمایشگاه شامل آثاری مربوط به زندگی و حکایت‌های مولانا، شاعر بزرگ قرن هفتم هجری قمری است.
به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ موزه پانورامای شهر قونیه در خیابان پشتی آرامگاه و قبل از مرکز فرهنگی مولانا قرار دارد. این نمایشگاه شامل آثاری مربوط به زندگی و حکایت‌های مولانا، شاعر بزرگ قرن هفتم هجری قمری است.
وقتی وارد موزه می‌شوید در دو طرف راهروهایی طولانی و عریض می‌بینید و در مقابل‌تان حیاطی که با یک بنای چند ضلعی محصور شده است. الگوی بنا به‌صورت حیاط مرکزی و بنایی چند ضلعی دور این حیاط با شیشه‌های وسیع ساخته شده است. داخل حیاط تعداد زیادی ماکت از خانه‌های مولانا است که در سرتاسر دنیا تأسیس شده و فعال است. هرکدام با جزئیات دقیق ساخته و تابلوهایی جهت معرفی کنارش نصب شده است. تعدادشان زیاد است و اگر به هنر ماکت‌سازی علاقه‌مند باشید وقت زیادی می‌طلبد.
بعد از خروج از حیاط در راهرو‌های اطراف حیاط تابلو‌هایی از آثار تاریخی قونیه و شخصیت‌هایی می‌بینید که با سبک‌های مختلف خلق شده است. در قسمتی از مسیر پله‌هایی رو به پایین که دیواره‌هایش با ورقه‌هایی طلایی رنگ و طرح‌های انتزاعی تزیین شده توجه‌تان را جلب می‌کند. پایین پله نمایشگاهی از آثار مربوط به زندگی و حکایت‌های مولانا خواهید دید که واقعاً هنرمندانه خلق شده‌اند. وسط این سالن پله‌هایی چوبی و دوطرفه ساخته شده که شما را به سطح دیگری از موزه می‌برد. فضایی کاملاً گرد که بر روی دیواره‌ها داستان‌ها و تصاویری مفهومی از مولانا نقاشی شده و با یک نورپردازی زیبا جان گرفته که بسیار دیدنی است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: