کد خبر: 3871592
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۴
طی 10 ماه نخست سال جاری؛
گروه جامعه ــ مدیرعامل ستاد دیه کشور اعلام کرد:‌ به برکت کمک‌های نوع‌دوستانه خیران از ابتدای سال تاکنون پنج هزار و 555 زندانی جرایم غیرعمد از بند آزاد و به آغوش خانواده بازگشته‌اند.

آزادی 5555 زندانی غیرعمد در ده ماه نخست سال جاریبه گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور؛ سیداسدالله جولایی، مدیر عامل این نهاد حمایتی با اعلام خبر آزادی پنج هزار و 555 زندانی غیرعمد طی 10 ماه نخست سال جاری، اظهار کرد: استان‌های اصفهان با آزادی 530 مددجو، تهران با رهایی 490 زندانی، گیلان با استخلاص 345 بدهکار و آذربایجان‌شرقی با فراهم کردن زمینه آزادی 330 محبوس در صدر فهرست آزادی‌ها قرار دارند.

وی با تفکیک جنسیت افراد مورد حمایت افزود: از پنج هزار و 555 زندانی آزاد شده، تعداد 230 نفر را زنان و مابقی را آقایانی شامل می‌شدند که قریب به اتفاق آن‌ها سرپرست خانواده هستند.

مدیرعامل ستاد دیه کشور اظهار کرد: بیشترین طیف زندانیان را بدهکاران مالی ناشی از صدور چک یا ضمانت به واسطه این اوراق تجاری شامل می‌شدند، افرادی که طبق آمار 60 درصد جمعیت کل اختصاص به همین افراد داشت.

وی با اشاره به آمار فعلی زندانیان جرایم غیرعمد گفت: در حال حاضر تعداد چهارده هزار و 664 محکوم مالی یا بدهکار دیات ناشی از حوادث کارگاهی و رانندگی در کشور داریم که طبق احکام صادره و با رعایت ضوابط تا هفت هزار نفر از این افراد در شمار افراد مشمول کمک قرار دارند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: