کد خبر: 3877545
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳

تولید ملی و اشتغال‌زایی؛ این بار از شرکت چاپ و انتشارات

شرکت چاپ و انتشارات وابسته به سازمان اوقاف و امور خیریه، امروز 20 بهمن‌ماه، پس از حدود دو دهه فراز و نشیب‌های فراوان، جانی تازه گرفت و بارقه‌های امید در چشم کارگران و کارمندان آن درخشید.

تولید ملی و اشتغالزایی؛ این بار از شرکت چاپ و انتشاراتبه گزارش خبرنگار ایکنا؛ شرکت چاپ و انتشارات وابسته به سازمان اوقاف و امور خیریه، در پنج کیلومتری جاده کرج، همانجایی است که عمده مجلد قرآن‌های کشورمان و بسیاری از کتاب‌های معارفی، در آن به چاپ می‌رسد. فراز و نشیب‌های مدیریتی در دو دهه اخیر، تعداد کارگران و کارمندان این مجموعه را در راستای تعدیل، کاهش داده بود و کمبود بودجه و امکانات اجازه بازسازی بخش‌هایی از این چاپخانه را نمی‌داد.

این چاپخانه امروز 20 بهمن‌ماه، پس از حدود دو دهه فراز و نشیب‌های فراوان، جانی تازه گرفت و بارقه‌های امید در چشم کارگران و کارمندان آن درخشید.

طی یک سال گذشته، ضمن بازسازی فیزیکی بخش‌هایی از شرکت چاپ و انتشارات(از جمله آسفالت 90 درصد فضای محیطی شرکت، به‌سازی سالن‌ها و ...)، مقدمات راه‌اندازی بخش تولید «لیبل»(ماشین چاپ لیبل و دایکات‌ها و ...) و بخش «بسته‌بندی»(جعبه‌چسبان و ماشین برش‌زنی) آماده شد که امروز با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه رسماً آغاز به کار کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی در بازدید یک ساعته خود از شرکت چاپ و انتشارات که با همراهی جمعی از مسئولان ارشد و معاونان سازمان اوقاف و امور خیریه همچون حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا عادل، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی، رئیس مرکز امور خیریه سازمان اوقاف و مهدی قره‌شیخلو، رئیس مرکز امور قرآنی انجام شد، ضمن تأکید بر تقویت بخش‌های مختلف چاپخانه، از افزایش پنج برابری بهره‌وری در این شرکت خبر داد.

تقویت تولید ملی و جلوگیری از خروج ارز

قدرت‌الله جنگروی، مدیر عامل شرکت چاپ و انتشارات در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا، اظهار کرد: در دوران مدیریت جدید سازمان اوقاف و امور خیریه، با دقت نظر و حساسیت حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی و رئیس هیئت مدیره شرکت چاپ و انتشارات، تحولات بزرگی در این شرکت انجام شد و با هزینه سازمان اوقاف و امور خیریه، دستگاه‌هایی مجهز تهیه شد و بخش‌هایی از شرکت مورد بازسازی قرار گرفت.

تولید ملی و اشتغالزایی؛ این بار از شرکت چاپ و انتشارات

وی تصریح کرد: افتتاح بخش لیبل و کارتن‌سازی در شرکت، می‌تواند برای 30 تا 40 نفر به صورت مستقیم و حداقل برای 150 نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال‌زایی کند، ضمن اینکه انعکاس دستاوردهای شرکت در حوزه‌های دیگر نیز می‌تواند موجب اشتغال‌زایی شود.

مدیرعامل شرکت چاپ و انتشارات ادامه داد: تولید لیبل اقدامی در جهت تقویت تولید ملی و جلوگیری از خروج ارز است زیرا در حال حاضر واردات بسیاری در این زمینه، از کشور ترکیه به ایران انجام می‌شود. تولید کارتن نیز به صنعت داخلی کشور کمک می‌کند، در حال حاضر با شرکت ایساکو و تعدادی از شرکت‌های صنایع دارویی و غذایی وارد مذاکره شده‌ایم تا بحث کارتن و بسته‌بندی آن‌ها را به عهده گیریم. یکی از مشکلات صنعت ایران، بحث بسته‌بندی است که معتقدیم باید کیفیت آن، روز به‌روز ارتقا پیدا کند.

در حال حاضر، بخش عمده‌ای از کارگران شرکت چاپ و انتشارات، ناشنوایانی هستند که به همت این شرکت و با همکاری سازمان بهزیستی، اشتغال یافته‌اند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :