کد خبر: 3878316
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷
معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی به مناسبت چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: تجربه نشان داد هر کسی با ایران و مقاومت باشد، به پیروزی می‌رسد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از تسنیم، شیخ «نعیم قاسم»، معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان روز سه‌شنبه در سخنانی به مناسبت چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران اعلام کرد که مشکلات منطقه به دلیل وجود رژیم صهیونیستی است و اگر کسی تصور می‌کند که این رژیم فلسطین را اشغال کرده، در اشتباه است، زیرا در واقع از فلسطین به عنوان سکویی برای اشغال منطقه و جهان اسلام استفاده می‌کند.

وی با تأکید بر این که مقاومت مسلحانه تنها راه نجات فلسطینیان است، افزود: وقتی می‌گوییم که مقاومت مسلحانه تنها راه حل است، این بدین معناست که مقاومت مسلحانه پایه و اساس است و در کنار این نوع مقاومت، دیگر انواع مقاومت برای آزادسازی فلسطین اشغالی مؤثر است.

شیخ نعیم قاسم با تأکید بر اینکه نمی‌توان به استکبار جهانی و یا آمریکا برای حل سیاسی بحران منطقه تکیه کرد، ادامه داد: این ملت قهرمان و مبارز فلسطین بودند که طرح معامله قرن را قبل از اجرایی شدن، نابود کردند. ترامپ سعی داشت معامله قرن را طی دو مرحله  رونمایی کند؛ مرحله نخست مرحله اقتصادی بود تا فلسطینیان را با مطرح کردن مسائل اقتصادی فریب دهد و مرحله دوم سیاسی بود تا چهره منطقه را پس از این معامله ترسیم کند.  

معاون سید حسن نصرالله در ادامه بیان کرد: چرا می‌خواهیم با طرح معامله قرن که مرده متولد شده است، مقابله کنیم؛ زیرا نباید در ذهن هیچ کس در جهان این نکته باقی بماند که طرح‌ها و سناریوهای مربوط به فلسطین بدون رضایت خود فلسطینیان اجرایی می‌شود و فلسطین از بحر تا نهر و به‌طور کامل به فلسطینیان بازگردانده نمی‌شود.

وی همچنین گفت: تجربه نشان می‌دهد که هرکس با ایران و محور مقاومت باشد، به پیروزی دست پیدا می‌کند و می‌تواند سرزمین خود را آزاد کند. آنها باید بدانند که پس از این اقدام بزرگ و مؤثر جبهه مقاومت، امکان اینکه به عقب برگردیم و شکست‌ها را متحمل شویم، وجود ندارد.

شیخ نعیم قاسم تأکید کرد که در این دوره از پیروزی‌ها باید از نیروهای مقاومت تحت فرماندهی ولی فقیه الهام گرفت و با تلاش جدی در همه زمینه‌ها برای شکست طرح صهیونیستی آمریکایی معامله قرن اقدام کرد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: