کد خبر: 3879756
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵
معاون فرهنگی و هنر‌های شهری سازمان زیباسازی شهر تهران خبر داد؛
معاون فرهنگی و هنر‌های شهری سازمان زیباسازی شهر تهران، درباره برگزاری رویداد بهارستان، گفت: امسال پنجمین دوره رویداد بهارستان اجرا می‌شود و ما تمام سعی خود را به کار می‌بریم تا بتوانیم در آستانه بهار، شهری رنگین‌تر داشته باشیم.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از سازمان زیبا‌سازی، فرزاد طالبی، معاون فرهنگی و هنر‌های شهری سازمان زیباسازی شهر تهران، درباره برگزاری رویداد بهارستان، گفت: امسال پنجمین دوره رویداد بهارستان اجرا می‌شود و ما تمام سعی خود را به کار می‌بریم تا بتوانیم در آستانه بهار شهری رنگین‌تر داشته باشیم.
 
وی افزود: در این دوره نیز نظیر سال گذشته، رویداد بهارستان با محوریت محدوده ولیعصر یعنی از راه آهن تا تجریش شکل خواهد گرفت و تلاش ما این است که در این دوره کار‌های هنری سطح یک به اجرا درآیند.

معاون فرهنگی و هنر‌های شهری سازمان زیباسازی شهر تهران ادامه داد: به نظر می‌رسد که طی چند سال گذشته، به واسطه رویداد‌های هنری در سطح شهر در ذائقه شهروندان تحولی رخ داده است؛ به همین خاطر تأکید ما بر کار‌های ماندگارتر و بالطبع با سطح بالای هنری خواهد بود تا بتوانیم پاسخگوی سطح سلیقه شهروندانی باشیم که به واسطه مواجهه با هنر‌های شهری همچون حجم، نقاشی و ... ارتقاء چشمگیری پیدا کرده است.

طالبی درباره بخش‌های بهارستان در نوروز ۹۹، بیان کرد: امسال نیز نظیر گذشته ما بخش عناصر حجمی محیطی و آذین‌بندی خلاق را که شامل آرایش درختان مختلف شهر همانند یک اثر هنری زیبا، آرایش فضای شهری، احجام موقت و تزئین ۲۲ میدان به عنوان نقطه عطف شهری است، خواهیم داشت.

وی افزود: همچنین دو بخش، دیوار‌های کوچک شهر من، با هدف بازپیرایی و نقاشی دیوار‌ها در فضا‌های محلی و تخم‌مرغ‌های نوروزی، در دو بخش حرفه‌ای و دانشجویی اجرا خواهد شد.

معاون فرهنگی و هنر‌های شهری سازمان زیباسازی شهر تهران درباره آثار بخش عناصر حجمی محیطی و آذین‌بندی خلاق و نوگرا، گفت: در داوری این بخش بر مباحثی، چون خط فارسی، عناصر ملی و الگو‌های معماری تاکید ویژه‌ای کرده است. بر همین مبنا نیز از بین ۸۴۹ اثر که از ۳۸۰ هنرمند که به دست ما رسیده بود، ۴۳ اثر از ۴۱ هنرمند انتخاب شده اند.

طالبی درباره بخش دیوار‌های کوچک شهر من، بیان کرد: هدف از اجرای بخش دیوار‌های کوچک شهر من، استفاده از ظرفیت و توانمندی‌های محلات است و در این بخش، دیوارهابر اساس شکل و ماهیت طبیعی، بدون کمترین دستکاری در ساختار موجود، به محل روایت‌های زیبا از زندگی تبدیل می‌شوند و به نوعی هنر دیوارنگاری را در مویرگ‌های شهر جاری می‌کنند.

وی درباره آثار انتخاب شده در بخش دیوار‌های کوچک شهر من، بیان کرد: در این بخش حدود ۲۹۱ هنرمند با ۶۱۳ اثر شرکت داشتند که از بین آن‌ها ۸۵ اثر از ۷۴ هنرمند انتخاب شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: