کد خبر: 3881530
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۴
شیخ‌اکبری خبر داد:
مدیر شبکه قرآن و معارف سیما برنامه‌های مختلف این شبکه را درباره پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا و آگاه‌ کردن مردم تشریح کرد.

جواد شیخ‌اکبری، مدیر شبکه قرآن و معارف سیما، در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایکنا، درباره وظیفه رسانه ملی برای آگاه‌ کردن مردم در مورد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا اظهار کرد: رسانه ملی نقش اساسی و اصلی را در آرامش‌بخشی و اطلاع‌رسانی بحران‌های طبیعی و انسانی دارد.

شیخ‌اکبری با بیان اینکه پوشش اخبار و حوادث و وقایع مختلف از وظایف مهم صداوسیما محسوب می‌شود، افزود: متأسفانه انتشار اخبار ضد و نقیض در فضای مجازی و رسانه‌های غیررسمی و نامعتبر جو نامناسبی در اجتماع ایجاد کرده و در این وضعیت نقش رسانه ملی بیش از پیش مهم است.

مدیر شبکه قرآن و معارف سیما ادامه داد: بر همین اساس این شبکه با عنایت به مأموریت تخصصی خود، ضمن انعطاف در روال برنامه‌های عادی، به موضوع شیوع ویروس کرونا پرداخته است. در روزهای گذشته برای آگاه کردن مردم، در برنامه‌های خانواده و اطلاع‌رسانی شبکه به این موضوع توجه شده است.

وی تصریح کرد: برنامه‌های «مصباح» و «خوشبخت» در روزهای اخیر و در بخش‌های صبحگاهی و شامگاهی ضمن مصاحبه و گفت‌وگو با پزشکان و صاحب‌نظران حوزه سلامت، به راهکارهای افزایش تقویت سیستم ایمنی بدن برای مقابله با ویروس کرونا و شیوه‌های پیشگیری و اطلاع‌رسانی مراکز درمانی پرداخته‌ است.

مدیر شبکه قرآن بیان کرد: از سوی دیگر با توجه به لزوم آرامش‌بخشی به جامعه، زیرنویس‌های اطلاع‌رسانی با دو محور توصیه‌های پزشکی و نیز احادیث و روایاتی درباره توجه به دعا، نیایش و پرداخت صدقه برای دفع بلایا در ساعات مختلف شبانه‌روز پخش می‌شود.

شیخ‌اکبری تصریح کرد: طبیعتاً با عنایت به ابعاد گسترده شیوع ویروس کرونا، این روند در روزهای آتی ادامه خواهد داشت. امیدواریم با همدلی و مساعدت اقشار مختلف جامعه ضمن ایجاد فضایی آرام و با اعتماد به منابع خبری و اطلاع‎رسانی صحیح، این معضل نیز به زودی برطرف شود و همه عزیزان در اقصی‌نقاط کشور در سلامت و آرامش زندگی کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: