کد خبر: 3889967
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۸
رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به تولید روزانه یک میلیون ماسک ۳ لایه در کشور گفت: پیش‌بینی می‌شود که ظرف دو سه هفته آینده، ظرفیت تولید ماسک سه‌لایه، روزانه به ۵ میلیون عدد برسد.
تولید روزانه یک میلیون ماسک ۳ لایه در کشوربه گزارش ایکنا؛ به نقل از وبدا؛ محمدرضا شانه‌ساز، رئیس سازمان غذا و دارو در حاشیه بازدید از یک کارخانه تولید ماسک، گفت: قبل از بیماری کرونا میزان تولید ماسک سه‌لایه صنعتی در کشور، روزانه ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار عدد بود که در حال حاضر این رقم به بالای یک میلیون در روز رسیده است.

وی افزود: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و همکاری وزارت صمت، پیش‌بینی می‌شود که ظرف دو سه هفته آینده، ظرفیت تولید ماسک سه لایه به ۵ میلیون در روز برسد که در چنین شرایطی زمینه صادرات به کشور‌های دیگر نیز مهیا می‌شود.

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به وضعیت تامین ماسک N ۹۵ نیز اظهار کرد: تا قبل از بروز بیماری کرونا ظرفیت تولید روزانه در کشور، زیر ۵ هزارعدد بود که در حال حاضر این رقم به بالای ۱۴۰ هزار عدد رسیده و با افزایش تولید و واردات محموله در اوایل فروردین، نیاز مراکز بهداشتی و درمانی به خوبی مرتفع شده است.

وی یادآور شد: ظرفیت تولید لباس‌های مورد نیاز کادر درمان که در گذشته بسیار محدود بود، با هماهنگی وزارت صمت، دستگاه‌های مرتبط و صنایع نساجی، افزایش یافته و علاوه بر تولید پارچه لباس‌های ایزوله در داخل کشور، ظرفیت تولید به حدود ۵۰ هزار عدد رسید که امیدواریم این میزان افزایش یافته و بتوانیم به صورت کامل پاسخگوی نیاز داخل باشیم.

شانه‌ساز یادآور شد: علاوه بر تولید ماسک صنعتی، تولیدات صنفی نیز با اخذ مجوز‌های لازم از اداره کل تجهیزات پزشکی و با نظارات بیشتر در کشور دنبال می‌شود.

به گفته وی، ظرفیت تولید اقلام بهداشتی مانند محلول و ژل‌های ضد‌عفونی‌کننده به ۸ برابر قبل از کرونا رسیده و با توزیع گسترده آن در داروخانه‌ها، کمبودی احساس نمی‌شود.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: