کد خبر: 3900729
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
سفیر سوریه در لبنان توضیح داد این کشور 9 سال است که بهای ایستادن در مقابل رژیم صهیونیستی را می‌پردازد و هیچ زمانی دست از آرمان فلسطین برنخواهد داشت.

به گزارش ایکنا به نقل از فارس، وبگاه «العهد» لبنان به مناسبت روز جهانی قدس گفت‌وگویی با «علی عبدالکریم علی» سفیر سوریه در لبنان انجام داد.

سفیر سوریه در این باره گفت که تأثیرات اقدام امام خمینی (ره) بنیان‌گذار فقید انقلاب اسلامی، در اعلام جمعه آخر ماه رمضان به عنوان روز قدس را نمی‌توان بدون اشاره به پیروزی‌های پرافتخار محور مقاومت در منطقه مرور کرد، پیروزی‌هایی که تلاش بسیاری برای شکست آنها انجام شد (که موفق نشدند).

سفیر سوریه آنچه انجام شده را بسیار بزرگ خواند و گفت، پیروزی نهایی و بزرگ به نفع قدس و فلسطین و تمام مسایل عادلانه امت در منطقه بر پایه پیروزی‌های کنونی بنا می‌شود.

وی ادامه داد: در این روز باید با قدردانی بسیار از امام خمینی به عنوان آغازکننده این قضیه و شهدای مقاومت که به اسوه‌های جاودان تبدیل شدند، یاد کرد. آخرین این شهدا فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران سردار «قاسم سلیمانی» و دوست وی «ابومهدی المهندس» فرمانده الحشد الشعبی عراق بودند.

عبدالکریم علی به روابط محکم میان کشورهای عضو محور مقاومت اشاره و گفت، از نظر وی روابط کنونی میان سوریه، ایران و حزب‌الله در قالب طبیعی خود قرار دارد زیرا خطرات، همه را تهدید می‌کنند.

سفیر سوریه بر مقابله سوریه، لبنان و تمام کشورهای منطقه با تفکر تکفیری و صهیونیستی تأکید کرد و گفت، سوریه پس از آنکه دستاوردهای بزرگ مقاومت در لبنان را دید به مسأله فلسطین، ضرورت آزادسازی تمام خاک اشغال‌شده در سوریه، لبنان و فلسطین و دفاع از مسایل امت به دور از هر تفرقه‌ای، اطمینان بیشتری پیدا کرد.

عبدالکریم علی تأکید کرد، مسیحیت و اسلام دو ستون تکامل میان ملت‌های مختلف منطقه هستند و تکامل آنها تضمین آزادسازی بیت‌المقدس و مسجدالاقصی و کلیسای «القیامه» است.

وی افزود، سوریه ۹ سال است که بهای ایستادن در برابر رژیم اسرائیل و ایستادن در کنار مسأله فلسطین را می‌پردازد و هیچ زمانی بر سر فلسطین چانه‌زنی نخواهد کرد. هیچ دستاورد بزرگی بدون فداکاری محقق نمی‌شود و به خواست خدا، پیروزی‌های به دست آمده تمام سیاست‌های شیطانی علیه مقاومت را رسوا خواهد کرد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: