کد خبر: 3900927
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۶
دومین تندیس شهید جهان آرا همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر در مراسمی به مدافعان سلامت اهدا شد.
اهدای دومین تندیس سالانه شهید جهان آرا به مدافعان سلامتبه گزارش ایکنا، به نقل از وبدا، در مراسمی که به همت جمعی از هنرمندان، خیرین، جانباران و ایثارگران دفاع مقدرس به مناسبت سوم خرداد، روز آزادسازی خرمشهر، در انستیتو پاستور ایران برگزار شد، تندیس شهید محمد جهان آرا، فرمانده شهید مدافعان خرمشهر، به پاس زحمات انستیتو پاستور ایران در مقابله با کرونا ویروس به این مؤسسه اهدا شد.

در ابتدای این مراسم، علیرضا بیگلری، رییس انستیتو پاستور ایران، به اجمال به شرح خدمات صدساله انستیتو پاستور ایران در حوزه‌های مختلف و به خصوص در کنترل اپیدمی بیماری‌های آبله، وبا، طاعون و سل پرداخت.

بیگلری با بیان اینکه انستیتو پاستور ایران از بعد گزارش اپیدمی کروناویروس در چین خود را برای تشخیص و مقابله با این ویروس آماده کرد و از اول اسفندماه به عنوان مسئول کارگروه تشخیص کرونا ویروس در ایران، نقش مهمی را برای مقابله با این ویروس داشت، اظهار کرد: با کار جهادی‌ که انجام شده خوشبختانه در حال حاضر در تمام استان‌های کشور امکانات تشخیصی کرونا ویروس فراهم شده است.

در این مراسم، پرویز پرستویی، بازیگر سینما ضمن ابراز خشنودی از حضور در انستیتو پاستور ایران، کار متخصصان انستیتو پاستور ایران را با نبرد رزمندگان دفاع مقدس مقایسه کرد و گفت که در طول ۸ سال جنگ، دشمن و توانایی‌های آن برای ما مشخص بود، ولی در ۳ ماه اخیر با دشمن ناآشنایی مواجهیم که در شرایط تحریم، شرایط بسیار سختی را برای مقابله برای ما ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: مدافعان سلامت در این مدت خیلی ایثار کردند و شهید دادند و متخصصان انستیتو پاستور ایران در این جنگ نابرابر در صف مقدم بودند و ستون‌های محکمی بودند که با تکیه بر آن‌ها مردم همچنان به زندگی خود ادامه می‌دهند.

پرویز پرستویی گفت: تندیس جهان آرا یکی از مهم‌ترین تندیس‌هایی است که با عشق به همکاران انستیتو پاستور ایران تقدیم می‌شود که راهی مشابه راه شهید جهان آرا را پیموده‌اند.

وی تأکید کرد: باید با مستندسازی، خدمات انستیتو پاستور ایران ثبت و در معرض دید عموم قرار گیرد.

در این دیدار میرداود عمرانی، معاون توسعه و مدیریت منابع انستیتو پاستور ایران نیز ضمن برشمردن خدمات انستیتو پاستور ایران، از حمایت‌های اقشار مختلف مردم و به خصوص خیرین در حمایت از انستیتو پاستور ایران در این روز‌های سخت تشکر کرد.

همچنین نرگس کلباسی، از خیرین مطرح ملی و بین‌المللی نیز در این دیدار اظهار کرد: به وجود انستیتو پاستور ایران افتخار می‌کنم چرا که این مؤسسه هر چه لازم بوده است برای پیشرفت بشریت و ایران انجام داده است.

کیهان آزادمنش، مدیرگروه ویروس‌شناسی انستیتو پاستور ایران نیز در این دیدار گفت: الگوی همکاران ما در مقابله با کرونا، رزمندگان دفاع مقدس بودند؛ ما هنوز در جنگیم و برایمان مهم بردن این جنگ است و قصد دیده شدن و مطرح شدن نداشته و نداریم.

ملاصالح قاری، یکی از قهرمانان آزاده دفاع مقدس در ماجرای معروف بیست و سه نفر که خود نیز به کرونا ویروس دچار شده و اکنون در دوران نقاهت پس از بیماری بسر می‌برد نیز در این دیدار، ضمن تمجید از مجاهدان راه سلامت، ویروس کرونا را آغازگر جنگی جهانی دانست و اظهار کرد که باید مراقب باشیم که در جنگ جهانی متأثر از کرونا شکست نخوریم.

سردار مکی یازع از رزمندگان خیر و نیکوکار دفاع مقدس نیز در این دیدار اظهار کرد: کرونا از امتحانات عینی خدا برای بشریت بود تا مشخص شود آیا افراد می‌توانند به همدیگر کمک کنند یا نه و کادر بهداشتی و درمانی کشور و همچنین کارکنان انستیتو پاستور ایران در این امتحان الهی کارنامه درخشانی از خود به نمایش گذاشتند.

پس از انجام مراسم اهدای تندیس، که توسط آقایان پرویز پرستویی، ملاصالح قاری و نرگس کلباسی صورت گرفت بازدیدی از قسمت‌های مختلف درگیر پذیرش و تشخیص نمونه‌های کرونا در انستیتو پاستور ایران (که ظرفیت انجام روزانه حدود ۲ هزار تست بر روی نمونه‌های ارسالی از اقصی نقاط کشور را دارد) صورت گرفت تا ضمن عرض خسته نباشید، هدایای کوچکی به کارکنان مدافع سلامت در این قسمت‌ها نیز تقدیم شود.

یادآور می‌شود، اولین تندیس مردمی شهید محمد جهان آرا سال گذشته به پاس زحمات نرگس کلباسی در امر بازسازی مناطق سیل و زلزله زده به وی اهدا شده بود.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: