کد خبر: 3901623
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۸
سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات مداخله‌آمیز وزیر امور خارجه فرانسه گفت: جمهوری اسلامی ایران بی‌احترامی به اصول حاکمیتی خود از جمله استقلال قوه قضاییه را به هیچ وجه بر نمی‌تابد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، سیدعباس موسوی در واکنش به اظهارات وزیر امور خارجه فرانسه در خصوص خانم فریبا عادل‌خواه اظهارداشت: رسیدگی به «جرایم اتباع ایرانی» صرفا در صلاحیت قضایی «محاکم ایرانی» است. این پرونده با رعایت مقررات در دادگاه مورد رسیدگی قرار گرفته و خانم عادل‌خواه از حقوق شهروندی خود برخوردار بوده است.

موسوی خاطر نشان کرد: رای صادره رای دادگاه بدوی است و خانم عادل‌خواه می‌تواند از طریق مجاری قانونی نسبت به آن فرجام‌خواهی کند.
   
موسوی با تاکید بر اینکه قوه قضائیه مطابق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از استقلال کامل برخوردار است، تسری برداشت‌های یک طرفه از احکام مستقل قضایی را برای روابط دو کشور غیر سازنده دانست و تأکید کرد: هر گونه لحن تهدید آمیز و مداخله جویانه باعث پیچیده‌تر شدن این پرونده شده و جمهوری اسلامی ایران بی‌احترامی به اصول حاکمیتی خود از جمله استقلال قوه قضائیه را به هیچ وجه بر نمی‌تابد.

وزیر امورخارجه فرانسه در اظهاراتی مداخله جویانه به محکومیت یک شهروند دوتابعیتی در ایران واکنش نشان داد و گفت که روابط با تهران پس از این اقدام سخت‌تر شده است.

ژان ایو لودریان روز سه‌شنبه در اظهاراتی مداخله‌جویانه به محکومیت فریبا عادل‌خواه شهروند ایرانی- فرانسوی که به دلیل اقدامات ضد امنیتی مجرم شناخته شده است، واکنش نشان داد.

وی با طرح این ادعای که محکومیت عادل‌خواه یک تصمیم با انگیزه‌های سیاسی بوده است، گفت: پس از حکم این شهروند ایرانی- فرانسوی روابط با تهران سخت‌تر شده است.                   

لودریان که با یک شبکه رادیویی فرانسوی گفت‌وگو می‌کرد، همچنین از مقامات ایران خواست تا هرچه زودتر عادل‌خواه را آزاد کنند.

وکیل فریبا عادل‌خواه چندی پیش از محکومیت او به زندان به دلیل اقدامات ضد امنیتی خبر داده بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: