کد خبر: 3902412
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲
استاد حوزه علمیه قم:
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید‌حسین مؤمنی، استاد حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه دشمن با ایجاد و القای شبهه به دنبال حذف ارزش‌های شیعه است، گفت: وهابیت به میدان افزایش شبهات وارد شده و به دنبال اغفال جوانان است، هر چند افرادی که نسبت به آموزه‌های دینی شیعه آگاهی مطلوبی دارند به غفلت کشیده نمی‌شوند.

به گزارش خبرنگار افتخاری ایکنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید‌حسین مؤمنی، استاد حوزه علمیه قم، شب گذشته، 11 خردادماه در ویژه‌برنامه شام هشتم شوال، سالروز تخریب قبور ائمه بقیع که به‌صورت زنده در پرتال جامع و صفحات آستان مقدس حضرت معصومه(س) در شبکه‌های اجتماعی منعکس شد، با بیان اینکه تنها راه نجات در دوران غیبت تمسک به محبت حضرات معصومین(ع) است، اظهار کرد: باید از این محبت، معرفت، ولایت و همچنین موالات و براعت به‌وجود آید تا در نهایت فرد نسبت به انجام واجبات و ترک محرمات اهتمام داشته باشد.

وی یکی از علل مهم بقای شیعه را اهتمام شیعیان نسبت به برپایی شعائر به‌ویژه عزای امام حسین(ع) دانست و اضافه کرد: علت دیگر ارادتی است که شیعیان نسبت به حضرات معصومین(ع) و حرم‌های مطهر ایشان دارند چراکه این بزرگواران پناه شیعیان هستند؛ اکنون حضور پرشور زائران در حرم‌های مطهر و وجود فرهنگ زیارت در میان شیعیان خاری در چشم وهابیت است.

استاد حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه دشمن با ایجاد و القای شبهه به دنبال حذف ارزش‌های شیعه است، گفت: اقبال نسبت به فرهنگ شیعیان در قلب وهابیت به‌ویژه در برخی از کشورهای منطقه قابل مشاهده است به همین علت وهابیت به میدان افزایش شبهات وارد شده و به دنبال اغفال جوانان است، هر چند افرادی که نسبت به آموزه‌های دینی شیعه آگاهی مطلوبی دارند به غفلت کشیده نمی‌شوند.

وی ادامه داد: با رعایت آیین‌نامه‌های بهداشتی مردم اجازه ندادند که دشمن به بهانه ویروس کرونا یکی پس از دیگری خاکریزها را فتح کند هر چند در این میان افرادی که سر در آخور بیگانگان دارند به شبهات وارده توسط دشمن دامن می‌زنند و برخی از آن‌‌ها بارها گفته‌اند که زیارت برای چی؟.

مؤمنی با بیان اینکه شیطان ضلالت را راه هدایت نشان می‌دهد، اظهار کرد: افرادی که دشمن‌شناس نیستند و روش‌های او را نمی‌شناسند دچار گمراهی می‌شوند.

وی ادامه داد: ابن تیمیه خبیث نخستین فردی بود که گفت زیارت قبر پیامبر شرک و هر فردی که این کار را انجام دهد مشرک و مستحق قتل است، این شخص مکتب اهل حدیث را در مکتب کلامی عامه حذف کرد و مکتب سلفی‌گری را جلع و قرار دارد که این سلفی‌ها زیارت قبر پیامبر(ص) را حرام دانسته و می‌گویند فضایل امیرالمؤمنین(ع) نباید بیان شود و باید از بین رود و ایشان فقط قتل و خون‌ریزی کردند.

این کارشناس مذهبی با بیان اینکه ابن تیمیه در زندان به درک واصل شد، گفت: در عربستان فعلی فردی تفکر ابن تیمیه را احیا کرد اما با توجه به اینکه می‌دانست به تنهایی نمی‌تواند به هدف خود برسد از دیگران کمک گرفت؛ محمد بن عبدالوهاب و محمد بن سعود، سلسله آل سعود را ایجاد کردند که امیدواریم ریشه آن‌ها کنده شود.
 
وی با اشاره به اینکه وهابیون می‌خواستند قبر پیامبر اسلام(ص) را از بین ببرند، مطرح کرد: قرآن، روایت، عقل و عمل اصحاب تفکر و عمل وهابیت را رد می‌کند.

مؤمنی با بیان اینکه در آیات مختلف قرآن کریم، پیامبر اسلام(ص) مورد تکریم قرار گرفته است، یادآور شد: تعظیم و تکریم فردی که خداوند متعال در قرآن او را تکریم کرده حسن دارد و باید عمل شود.

حسین شاهبداغی
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: