کد خبر: 3902709
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۰
مخبر:
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با بیان اینکه اگر استقلال و امنیت می‌خواهیم باید عدالت را در جامعه پیاده کنیم، تصریح کرد: عدالت وجه تمایز حکومت اسلامی است و اعمال آن وظیفه حکومت اسلامی و اعمال احسان بر عهده مردم است.

به گزارش خبرنگار ایکنا، رزمایش برکت امام خمینی(ره) امروز سه‌شنبه، ۱۳ خردادماه، با هدف کمک به محرومان و آسیب‌دیدگان، با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه، محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) و حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی، تولیت آستان امام خیمنی(ره)، در جوار مرقد مطهر رهبر کبیر انقلاب اسلامی برگزار شد.

محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) در این مراسم با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران و امروز، تمام جامعه، مدیون خدمات و اقدامات امام خمینی(ره) هستند، اظهار کرد: اگر امام نبود معلوم نمی‌شد که سرنوشت کشور چگونه می‌شد و جامعه ما امروز چه اوضاعی داشت.

وی در ادامه با اشاره به ویژگی‌های رهبران دینی، افزود: حدود هشت هزار ویژگی در رهبران موفق دینی وجود دارد که از بین این تعداد همه آن‌ها در ۱۵ ویژگی مشترک هستند. البته امام تمامی این ویژگی‌ها را دارا بود و همه آن‌ها را به حد کمال داشت. از جمله این ویژگی‌ها و اولین مورد آن تعهد امام بود. همچنین مسئولیت‌پذیری، مدیریت‌ زمان، ابتکار، امنیت خاطر و آرامش، تسلط بر نفس، روحیه خدمت‌گزاری و مشکل‌گشایی، نترسیدن از شکست، دشمن‌شناسی، ستم‌ستیزی و فسادستیزی از ویژگی‌های بارز امام خمینی(ره) بود. دین‌داری و خلوص امام نیز از جمله ویژگی‌های بارز ایشان بود.
 

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه عدالت وجه تمایز حکومت اسلامی است، افزود: اعمال عدالت وظیفه حکومت اسلامی و اعمال احسان با مردم است و اعمال عدالت از سوی حکومت اسلامی به واسطه اعمال احسان مردم به حکومت ایجاد شده است.

مخبر در ادامه با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از اسفندماه سال ۹۷ که سیل چند استان کشور را دربر گرفت، تا امروز حتی یک روز هم تعطیل نبوده است، گفت: قول داده بودیم در مناطق سیل‌زده ۱۳ هزار شغل ایجاد کنیم و امروز ۱۵ هزار شغل برای این مناطق ایجاد کردیم.

وی در ادامه به قضیه کرونا و اقدامات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام، اشاره کرد و گفت: در این حوزه از چهار کانال تولید واکسن کرونا را دنبال می‌کنیم و همان کشور‌هایی که در ابتدای کرونا به ما خدمات و محصولات نمی‌دادند امروز تقاضای محصولات درمانی و پزشکی از ما دارند. در این زمینه به جایی رسیدیم که از تمامی کشور‌های پیشرفته دنیا هیچ‌ چیزی کم نداریم و حتی از آن‌ها جلوتر هستیم.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در ادامه با بیان اینکه اگر استقلال و امنیت می‌خواهیم باید عدالت را در جامعه پیاده کنیم، تصریح کرد: امروز به مناسبت رحلت حضرت امام(ره) دو هزار و ۴۲۳ طرح عمرانی از جمله ۱۷۰ مدرسه و ۲۰۰ مسجد را به بهره‌برداری می‌رسانیم. در سال گذشته نیز ۱۲۵ هزار شغل ایجاد کردیم و امروز ۶۵ هزار طرح را در قالب ایجاد ۱۸۸ هزار شغل آغاز خواهیم کرد. این یعنی هر روز ۳۰۰ طرح اشتغال محور با هزار شغل در کشور ایجاد می‌شود.

مخبر در خصوص رزمایش برکت امام خمینی(ره)، گفت: تا هفته گذشته یک میلیون بسته غذایی توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تولید و میان نیازمندان توزیع شده بود و امروز نیز چهار میلیون بسته غذایی پروتئینی میان نیازمندان توزیع خواهیم کرد. نقل و انتقال این چهار میلیون بسته در کشور آغاز شده و فرایند نقل و انتقال آن‌ها تا یک ماه به طول می‌انجامد. هدایت فعالیت‌ها، فرایندی است که تا اتمام بلایا وجود دارد و در کنار مردم خواهیم بود.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی، تولیت آستان امام خمینی(ره)، نیز طی سخنانی در این مراسم، گفت: امسال شرایط ویژه‌‌ای بر همه جهان حاکم است. شرایطی که باعث شد مراسم سالگرد ارتحال امام(ره) از شکل رسمی خارج شود و این حضور پرشور و عاشقانه که هر سال شاهد آن بودیم را امسال شاهد نباشیم.
 
استقلال و امنیت کشور در گرو  تحقق عدالت است
 
وی با بیان اینکه در اسلام فقر محترم نیست، اما فقیر محترم است، گفت: در مذمت فقر احادیث و روایات بسیاری داریم که یکی از آنها حدیث حضرت علی(ع) است که می‌فرماید فقر باعث کفر می‌شود. در اسلام بسیار به زدودن فقر از چهره خانواده‌ها و جامعه توصیه شده است. لذا مهم است که ما بتوانیم با استفاده از توان داخلی و بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های کشور رزمایش برکت را اجرا کنیم و به نیازمندان رسیدگی کنیم.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی، نیز در این مراسم ضمن بیان اینکه جامعه اسلامی باید مبتنی بر عدل باشد و به‌ هیچ وجه چهره نظام جمهوری اسلامی با فقر و لکه‌های نازیبا نباید خدشه‌دار شود و باید فقر‌زدایی صورت گیرد، گفت: کمک مؤمنانه که با هدایت رهبری آغاز شده، جلوه زیبایی است که باید در تاریخ ثبت و به رخ جهانیان کشیده شود؛ این اتفاق از ویژگی‌های جامعه دینی و در پرتو آموخته‌های اسلامی است.
 
استقلال و امنیت کشور در گرو  تحقق عدالت است
 
رئیس قوه قضائیه با اشاره به خصوصیات و سیره امام خمینی‌(ره)، ادامه داد: امام همواره یکی از محور‌های انقلاب را تحقق عدالت معرفی می‌کردند؛ عدالت در حقیقت وسیع‌ترین و فراگیرترین مقوله‌ای است که شامل همه حوزه‌هاست؛ چراکه عدالت مفهومی گسترده دارد و عدالت اجتماعی، اقتصادی، آفاقی و انفاسی از جمله انواع آن است.

وی با بیان اینکه جامعه اسلامی باید مبتنی بر عدل باشد، افزود: یکی از محور‌هایی که امام می‌خواستند، در جامعه صورت گیرد تحقق عدالت، معنویات، عقلانیت و اخلاق بود که سنگ بنای جامعه ما هستند. فقر محصول بی‌عدالتی اقتصادی و اجتماعی جامعه است؛ فقر را خدا نمی‌دهد و این مسئله محصول بی‌توجهی به عدالت است. لذا زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست که شاهد فقر در کشور باشیم. به‌ هیچ وجه چهره نظام جمهوری اسلامی با فقر و لکه‌های نازیبا نباید خدشه‌دار شود و باید فقر‌زدایی انجام شود. تمام مسئولیت بخش‌های مختلف کشور از دولتی تا مجلس و نظام این است که فقرا احساس نیاز نکنند و تأکید مقام معظم رهبری نیز همین نکته است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: