کد خبر: 3902802
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۱
با حکم حجت‌‌الاسلام امرودی؛
«رحیم خاکی» قاری بین‌المللی با حکم رئیس سازمان فرهنگی ـ هنری شهرداری تهران، رئیس فرهنگ‌سرای قرآن شد.

به گزارش ایکنا، با حکم حجت‌‌الاسلام والمسلمین میثم امرودی، رئیس سازمان فرهنگی ـ هنری شهرداری تهران، رحیم خاکی، عضو هیئت علمی جهاددانشگاهی به عنوان مدیر فرهنگ‌سرای قرآن معرفی شد.

در این حکم آمده است، شایسته است با اتکا بر تجربه، سوابق و روحیه انقلابی مورد تأکید مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، ضمن رعایت کامل قوانین، مقررات و کرامت اخلاقی و با حسن تدبیر و تعامل مؤثر و مثبت، نسبت به جلب مشارکت و همکاری نهادهای دولتی، شهری و تشکل‌های مردمی قرآنی و نیز بهره‌گیری از نقطه‌نظرات اندیشمندان، هنرمندان و نخبگان با نگاه کلان به اهداف کلی در جهت توسعه و تعمیق فرهنگ و آموزه‌های حیات‌بخش قرآن کریم با رویکرد دینی، انقلابی و ملی و ارتقای معنویت و اخلاق اسلامی، افزایش بینش و بصیرت انقلابی و توسعه نشاط و امید اجتماعی با طراحی و اجرای برنامه‌های جذاب و تولید محصولات فاخر قرآنی و همچنین راهبری و غنابخشی برنامه‌های قرآنی مراکز تحت پوشش سازمان اهتمام ورزید.

در کارنامه فعالیت‌های وی در بخش مدیریت امور قرآنی می‌توان به تأسیس و ریاست سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، تأسیس و مدیرعاملی خبرگزاری بین‌المللی قرآن، برپایی چندین دوره از جشنواره ملی قرآن دانشجویان و مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان اشاره کرد. رحیم خاکی، پیش از این مدیریت مرکز رشد واحد‌های فن‌آوری هنر‌های قرآنی را برعهده داشت.

یادآوری می‌شود، فرهنگ‌سرای قرآن در سال ۱۳۷۹ با هدف برپایی فعالیت‌های تخصصی قرآنی، ادبی و هنری و حمایت از هنرمندان در جهت خلق آثار هنری قرآنی و ... در تهران به نشانی خیابان قزوین، نرسیده به سه‌راه آذری، نبش خیابان شهید کاظمی تأسیس شد.

پیش از این علی‌اکبر توپچی، یکی دیگر از مدرسان و قاریان قرآن کشورمان، مدیریت این مرکز را برعهده داشت. برای این فعال قرآنی آرزوی موفقیت روزافزون داریم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: