کد خبر: 3913832
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۱
مدیرکل اوقاف و امورخیریه بوشهر خبر داد:
حجت‌الاسلام محمدرضا اسماعیل‌پور گفت: یک ﺗﻦ ﮔﻮﺷﺖ ﮔﻮﺳﻔﻨﺪ قربانی ﻭ نذورات طرح «تبرکات علوی» ﺑﻪ ﻣﻨﺎﺳﺒﺖ ﻋﯿﺪ ﺳﻌﯿﺪ ﻗﺮﺑﺎﻥ و با هدف حمایت از افراد مستمند در میان 500 خانوار تحت پوشش و پیرامون مراکز افق امامزادگان بوشهر توزیع شد.

به گزارش خبرنگار افتخاری ایکنا، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین محمدرضا اسماعیل‌پور، مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان بوشهر، 11 مردادماه در نشست خبری با اعلام اینکه تعداد 26 ﺭﺃﺱ گوسفند به همت مراکز افق امامزادگان و با مشارکت خیرین این استان با هدف حمایت از افراد مستمند ذبح و قربانی شده است، اظهار کرد: تعداد 500 بسته نذورات و گوشت گوسفند قربانی در مرحله نخست طرح «تبرکات علوی» به مناسبت عید سعید قربان میان 500 خانوار تحت پوشش و نیازمند پیرامون مراکز افق امامزادگان بوشهر توزیع شد.

وی با اشاره به نحوه اجرای گام پنجم مواسات و رزمایش مؤمنانه کاروان قرآنی «کار و خدمت» اوقاف و امورخیریه بوشهر، افزود: از سوی مرکز افق امامزاده عبدالمهیمن(ع) تعداد 150 بسته گوشت گوسفند قربانی و نذورات در میان خانواده تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) این شهر توزیع شد. همچنین تعداد 150 بسته گوشت قربانی در میان خانوارهای تحت پوشش و افراد متضرر اقتصادی ایام کرونایی پیرامون این آستان مقدس توزیع و کمک‌رسانی شد.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با تأکید بر لزوم احیای سنت قربانی در مناسبت عظیم معنوی و اعیاد اسلامی، گفت: امسال با توجه به شیوع بیماری ویروس کرونا و تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر لزوم حمایت از نیازمندان و افراد کم‌بضاعت، این سنت حسنه بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است.

حجت‌الاسلام اسماعیل‌پور با اشاره به اینکه برنامه قربانی کردن چند رأس گوسفند در راستای کمک به خانوارهای نیازمند و تحت پوشش و پیرامون مراکز افق است، اظهار کرد: این 26 ﺭﺃﺱ گوسفند با هزینه‌ای حدود 62 میلیون تومان از محل درآمد موقوفات و با مشارکت خیران مردمی محلات شهر بوشهر تأمین و ذبح شده است.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان بوشهر با بیان اینکه امیدوارم این سنت حسنه و امر خیر و نیکوکارانه مردمی زمینه‌ای برای چنین برنامه‌هایی در آینده باشد، افزود: با مشارکت خیران بوشهری تعداد 200 بسته گوشت گوسفند در میان خانوارهای تحت پوشش مرکز افق شهدای قرآنی خلیج فارس امامزاده محمد بن باقر(ع) که ساکن محلات مخبلند، دواس، شغاب و جلالی، کوی دانشگاه، خواجه‌ها، روانی، سرتل، سبزآباد و ریشهر هستند نیز در قالب مرحله نخست طرح «تبرکات علوی» و پنجمین گام مواسات و رزمایش مؤمنانه کاروان قرآنی «کار و خدمت» توزیع شد.

وی از اجرای مرحله سوم طرح «تبرکات علوی» به عنوان هفتمین گام رزمایش مؤمنانه کاروان قرآنی «کار و خدمت» در ایام عید سعید غدیرخم خبر داد و گفت: در این حرکت عظیم معنوی و همدلی مؤمنانه که به همت جمعی از خبرنگاران قرآنی و با همکاری مرکز افق شهدای قرآنی خلیج فارس امامزاده محمد بن باقر(ع) در ایام دهه امامت و ولایت انجام می‌شود مقرر شده است که تعداد یک هزار و 252 بسته ماکارونی به همراه مایه ماکارونی به ارزش 22 میلیون و 536 هزار تومان در مناطق محروم روستاهای شهرستان‌های بوشهر، دشتی و دشتستان توزیع شود.

امیرحسین مؤمنی
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: