کد خبر: 3913900
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۶
مؤسسه نورالانوار اصفهان پس از اعلام رسمی ستاد مقابله با کرونا مبنی بر بازگشایی مراکز آموزشی، دوره‌های آموزش حضوری قرآن را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حضور محدود قرآن‌آموزان برپا کرده است.

به گزارش ایکنا؛ مؤسسه قرآنی نورالانوار اصفهان، پس از شیوع کرونا در سال گذشته، همه کلاس‌های آموزش حضوری قرآن را متوقف و پس از اعلام رسمی بازگشایی مراکز آموزشی، فعالیت‌های خود را بار دیگر از سر گرفت.

این مرکز قرآنی با شیوع موج دوم کرونا، کلاس‌های خود را محدود کرد، به طوری که با تعداد کمتری از قرآن‌آموزان برنامه‌های آموزشی را برپا می‌کند. شرکت‌کنندگان پس از ورود به مؤسسه در جلوی ورودی از لوازم ضدعفونی دست، سطوح و ماسک و دستکش استفاده می‌کنند. رعایت پروتکل‌های بهداشتی از الزامات مؤسسه برای برگزاری کلاس‌ها است.

اکرم جمشیدیان، مدیر مؤسسه قرآنی نورالانوار گفت: مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت نورالانوار سابقه زیادی در برگزاری دوره‌های تربیت مربی قرآن دارد، بنابراین با همکاری اداره کل تبلیغات اسلامی اصفهان و اتحادیه مؤسسات قرآنی استان، بیست و ششمین دوره آموزشی تربیت مربی مفاهیم قرآن کریم را برگزار کرد. این دوره آموزشی طی روزهای یکشنبه و سه‌شنبه با حضور 30 نفر از بانوان در دفتر اتحادیه مؤسسات برگزار شد.

دوره تربیت مربی مفاهیم قرآن کریم از آبان ماه سال گذشته آغاز و تا هفته پیش با برگزاری آزمون‌های شفاهی به پایان رسید.

طرح آموزشی تربیت مربی مفاهیم قرآن کریم، با استقبال بسیاری از قرآن‌آموزان قرار گرفت، به طوری که برای بار دوم در مکان مؤسسه با افزودن سرفصل‌های جدید، قبل از شیوع کرونا برگزار شد.

در حال حاضر نیز مؤسسه دوره تربیت مربی تکمیلی مفاهیم قرآن کریم را با حضور 12 نفر از بانوان علاقه‌مند شروع کرده که با گذراندن یک ترم، دوره به پایان خواهد رسید. سرفصل‌های این دوره آموزشی شامل صرف و نحو متوسطه و تکمیلی، تفسیر موضوعی، ترجمه و مفاهیم اجزاء 27 و 28 ، تدبر اجزاء 29 و 30، تصویرسازی در قرآن به روش نوین، روش تدریس تکمیلی و بیان نکات جدید است.

یکی دیگر از کلاس‌های این مرکز، برگزاری دوره‌های تخصصی مهدویت از سوی بنیاد مهدویت کشور با مجری‌گری مؤسسه نورالانوار است. این دوره در چهار مرحله در نظر گرفته شده که هر مرحله درطول یک ماه انجام می‌شود. پس از پایان دوره آزمون‌ها برگزار و به افرادی که حد نصاب نمره را دریافت کنند، مدرک معتبر اعطا می‌شود.

همچنین کلاس‌های آموزش روخوانی و روان‌خوانی قرآن کریم با رعایت فاصله‌گذاری طی روزهای یکشنبه و سه‌شنبه در مکان مؤسسه برگزار می‌شود.

مؤسسه قرآنی نورالانوار برای دوره آموزش تربیت معلم مفاهیم قرآن کریم در فضای مجازی از علاقه‌مندان ثبت‌نام می‌کند که به زودی نحوه نام‌نویسی و شرکت در این دوره اعلام می‌شود.

مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت نورالانوار اصفهان، در ایام کرونا، همانند دیگر مؤسسات قرآنی متضرر شد، اما با مدیریتی که در دخل و خرج و هزینه‌های جاری داشت، با بودجه شخصی موفق به اجرای برنامه‌های خود شد. حمایت‌های مالی سازمان‌ها از مؤسسات نیز محدود و یا قطع شده است که امیدواریم مسئولان برای مشکلات مؤسسات قرآنی آسیب دیده فکری کنند.

مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت نورالانوار در خیابان کاوه، خیابان آیت‌الله ادیب، ابتدای کوچه بهاران 12 واقع شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: