کد خبر: 3914229
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۱
مدیر اجرایی شرکت نفت یمن اعلام کرد که سازمان ملل به درخواست یمنی‌ها مبنی بر آزادسازی کشتی‌های حامل فرآورده‌های نفتی که توسط عربستان توقیف شده، پاسخی نداده است.  

به گزارش ایکنا، خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری العهد نوشت: «عمار الاضرعی» مدیر اجرایی شرکت نفت یمن از یمنی‌های حاضر در خارج از کشور خواست برای ممانعت از ادامه تجاوزات دریایی ائتلاف سعودی در قبال کشتی‌های حامل فرآورده‌های نفتی با ملت یمن متحد شوند.
 
الاضرعی درباره جریان حضور در دفتر سازمان ملل و تحویل دادن بیانیه محکومیت شرکت نفت یمن مبنی بر ادامه توقیف کشتی‌های حامل فرآورده‌های نفتی توسط ائتلاف سعودی اعلام کرد که این سازمان هنوز به درخواست یمنی‌ها در راستای آزادسازی کشتی‌های فرآورده‌های نفتی جوابی نداده است.
 
الاضرعی در ادامه افزود که ائتلاف متجاوز سعودی به دنبال ممانعت از رسیدن مشتقات نفتی و همچنین بخش خدماتی به دست ملت یمن است؛ درحالی که این این کشتی‌ها بازرسی شده و دارای مجوز سوی سازمان ملل متحد است.
 
وی اظهار کرد که کشتی «دیناتسی» بعد از توقیف از سوی ائتلاف متجاوز سعودی و گذشت 129 روز آزاد شد، اما به دلیل تاخیر، ملت یمن دو میلیون و 800 هزار دلار متحمل خسارت شدند.
 
الاضرعی در ادامه تصریح کرد که درآمدهای حاصل از نفت خام که ائتلاف سعودی و مزدوران بر آن نظارت دارند، بیش از 85٪ بودجه کل کشور را در برمی‌گیرد؛ اما معلوم نیست که این درآمدها چه می‌شود. این درآمدها می‌توانند حقوق کامل کارمندان کشور را پرداخت کنند.
 
سازمان‌های مختلف در یمن با صدور بیانیه‌‌ای ادامه توقیف کشتی‌های حامل فرآورده‌های نفتی توسط ائتلاف سعودی و مزدوران ممانعت از ورود آنها با وجود داشتن مجوز از طرف سازمان ملل محکوم کردند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: