کد خبر: 3916191
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۶
مسجد صحابه در شهر «شرم‌الشیخ» در جنوب استان سیناء مصر قطب گردشگری در این منطقه به شمار می‌رود.

مسجد صحابه؛ قبله گردشگری در شرم الشیخبه گزارش ایکنا به نقل از خبرگزاری سی ان ان؛ مسجد صحابه در منطقه بازار تجاری قدیمی در شهر شرم الشیخ در جنوب استان سیناء در مصر واقع شده است.

با این که این مسجد در سال 2011 ساخته شد اما در ماه مارس 2017 درهای آن به روی نمازگزاران گشوده شده تا دومین مسجد بزرگ شرم‌الشیخ و یکی از جاذبه‌های گردشگری در این شهر به شمار رود.

مسجد صحابه در ورودی شرم‌الشیخ که به «شهر صلح» شهرت یافته، پشت به کوه و مشرف به دریای سرخ است. 

مسجد صحابه؛ قبله گردشگری در شرم الشیخ

این مسجد که نمادی منحصر به فرد در معماری معاصر اسلامی به شمار می‌رود، گردشگران بسیاری از کشورهای مختلف را به خود جذب می‌کند. به گونه‌ای که بسیاری از آنها دوست دارند در کنار آن به عنوان یکی از نمونه‎های معماری اسلامی قدیمی عکس یادگاری بگیرند.

مسجد زیبای صحابه با گنجایش بیش از 3 هزار نمازگزار در مساحتی بالغ بر 3 هزار و سه متر بنا شده و شامل دو مناره به ارتفاع 76 متر و تعداد زیادی قبه می‌شود.

صحن اصلی این مسجد در ارتفاع 36 متری و به وسعت هزار و 800 متر با گنجایش 800 نمازگزار است.

مسجد صحابه؛ قبله گردشگری در شرم الشیخ

یک مرکز فرهنگی اسلامی جهانی، یک کتابخانه دینی و فرهنگی به زبان‌های مختلف، 36 سرویس بهداشتی، ساختمان‌های خدماتی و واحدهای تجاری که وقف مسجد هستند، از دیگر امکانات این جاذبه گردشگری به شمار می‌روند. 

محمد عبدالناصر، عکاس مصری در گفت‌وگو با پایگاه خبری سی ان ان عربی از علاقه خود به ثبت تصاویر این مسجد برای بیان زیبایی‎های معماری آن که در مصر بی‌نظیر است، گفت.

مسجد صحابه؛ قبله گردشگری در شرم الشیخ

به نظر عبدالناصر مسجد صحابه با زیبایی‎های معماری خود که از نظر ستون‎ها و اجزاء بیانگر معماری اسلامی است، ممتاز شده است.

مسجد صحابه؛ قبله گردشگری در شرم الشیخ

قرار گرفتن این مسجد در مکانی بی‌نظیر و در مرکز بازار گردشگری قدیمی و در میان محل فروش سوغات و یادگاری‎ها از دیگر جاذبه‌های این مسجد به شمار می‌رود.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: