کد خبر: 3921864
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۶

مرحله منطقه‌ای نهمین دوره مسابقات قرآن ویژه کارکنان صنعت هسته‌ای کشور طی روزهای گذشته در رشته‌های مختلف و در هشت منطقه کشور برگزار شد.

نهمین دوره مسابقات قرآن صنعت هسته‌ای کشور

محمدسعید محلوجی، فرمانده مرکز مقاومت بسیج سازمان انرژی اتمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا با اشاره به آغاز مرحله مقدماتی مسابقات قرآن صنعت هسته‌ای کشور گفت: امسال با وجود شیوع ویروس کرونا و همه‌گیری آن، موفق به برگزاری نهمین دوره این مسابقات را در مرحله مقدماتی و در هشت منطقه کشور شدیم.

محلوجی افزود: مرحله مقدماتی این مسابقات هر ساله در هشت منطقه از کشور برگزار می‌شود و نفرات برگزیده این مسابقات در مرحله نهایی حضور می‌یابند.

وی اظهار کرد: با مصوبه شورای فرهنگی سازمان مجری و میزبان این مسابقات مرکز مقاومت بسیج سازمان انرژی اتمی کشور است و نهمین سالی است که موفق شده‌ایم، مسابقات را به صورت مداوم برگزار کنیم.

فرمانده مرکز مقاومت بسیج سازمان انرژی اتمی با اشاره به اینکه زمان‌بندی برگزاری این مسابقات تا مرحله نهایی مشخص شده است، گفت: این مسابقات ویژه کارکنان و بازنشستگان و خانواده‌های آنها اعم از فرزندان و همسران است که در سه رده سنی زیر 10 سال، 10 تا 16 و بالای 16 سال برگزار می‌شود.

محلوجی در مورد رشته‌های این مسابقات بیان کرد: حفظ، قرائت تحقیق و ترتیل قرآن، اذان، تفسیر و مفاهیم قرآن از جمله این رشته‌ها هست که هر کدام از رشته‌ها مختص یک گروه خاص از شرکت‌کنندگان خواهد بود.

وی عنوان کرد: بر همین اساس در استان تهران این مسابقات طی روزهای گذشته به صورت حضوری و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد. در این مرحله از مسابقات حدود 100 نفر حضور داشتند و نفرات برگزیده به مرحله کشوری راه خواهند یافت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: