کد خبر: 3922591
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۴
نشست هم‌افزایی مدیران موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و شبکه قرآن و معارف سیما در مورد انعکاس رسانه‌‎ای هرچه بهتر نمایشگاه ملی دستاوردهای چهل‌ساله دفاع مقدس و مقاومت، برگزار شد.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما، علی‌اصغر جعفری، مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در این نشست با بیان اینکه شبکه قرآن از شبکه‌‌های اثربخش و نقاط قوت و افتخار سازمان صداوسیما است، اظهار کرد: موزه از ظرفیت‌ها و امکانات بسیار خوبی برای ضبط و تولید برنامه‌های تلویزیونی برخوردار است که سعی شده است در طول سه سال گذشته این ظرفیت‌ها و امکانات را در اختیار برنامه‌سازان و شبکه‎های صداوسیما قرار دهیم، به نحوی که در طول این مدت بیش از 60 برنامه در این مکان تولید شده است.

وی تصریح کرد: موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، مدرن‎ترین موزه غرب آسیا است و موزه‌های جدیدی در حال ایجاد و اضافه شدن به این مجموعه بزرگ هستند. از نظر بازدیدکنندگان نیز، موزه رشد خوبی داشته است، درحالی‌که رشد بازدیدکنندگان موزه‌ها در سطح کشور 10 درصد بوده است، ما تا پیش از شیوع بیماری کرونا به طور میانگین با رشد 64 درصدی مواجه بوده‎ایم.

جعفری گفت: امسال چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس است و ما قصد داریم با برنامه‌های گسترده‌ای از جمله برگزاری نمایشگاه ملی دستاوردهای چهل ساله دفاع مقدس و مقاومت، ارزش‌های دفاع مقدس را برای نسل جوان به شکل بهتری، تبیین کنیم.

مدیر شبکه قرآن و معارف سیما با اشاره به تأکید سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر قوی شدن، بر ضرورت قوی شدن در حوزه فرهنگ با محوریت ارزشهای دفاع مقدس تأکید کرد.

همچنین جواد شیخ‌اکبری، مدیر شبکه قرآن نیز در این نشست با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس، اظهار کرد: ما آمادگی کامل برای همکاری با موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در انعکاس رسانه‎ای هرچه بهتر نمایشگاه ملی دستاوردهای چهل ساله دفاع مقدس و مقاومت را داریم و در همین راستا برنامه‌های متنوع و متعددی در این زمینه آماده شده است که شاخص‌ترین آن برنامه «مصباح» است که هر روز به صورت زنده از محل موزه و نمایشگاه، پخش خواهد شد.

وی افزود: 110 کلاکت برنامه با موضوع وصیتنامه شهدا درباره قرآن با عنوان «جای خالی قرآن»، مستندهای کوتاه و گزارش روزنه از دیگر برنامه‌های شبکه قرآن و معارف سیما به مناسبت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: