کد خبر: 3925436
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۲
پس از انعقاد تفاهم‌نامه؛
مسئول طرح استعدادهای قرآنی سازمان دارالقرآن الکریم از حضور برترین‌های این طرح در سال‌های ششم تا هشتم طرح «اُسوه» خبر داد.

محسن یاراحمدی، مسئول طرح استعدادهای قرآنی سازمان دارالقرآن، در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایکنا در رابطه با برنامه‌های این طرح در سال جاری اظهار کرد: اجرای چهارمین سال طرح استعدادهای قرآنی از حدود یک ماه گذشته در سطح استان‌ها آغاز شده است.

وی افزود: امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا، استان‌ها مخیر شدند تا دوره‌ها را با توجه به ضوابطی که مشخص شده، به صورت هفتگی، حضوری و یا غیرحضوری برگزار کنند.

یاراحمدی در رابطه با برگزاری نشست هماهنگی مدرسان طرح با بیان اینکه به دلیل شیوع کرونا، امکان برگزاری حضوری این نشست وجود ندارد، گفت: هم‌اکنون نیز در حال تدوین و تهیه فیلم‌های آموزشی از اساتید مختلف همچون بهروز یاریگل (رشته تجوید)، کریم دولتی (وقف و ابتدا)، مهدی شکری (تربیت قرآنی) و ... هستیم که این فیلم‌ها پس از تدوین نهایی به استان‌ها ارسال شده و در اختیار مدرسان طرح استعدادهای قرآنی قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه چهارمین سال طرح با حضور 300 نفر از راه‌یافتگان در حال برگزاری است، بیان کرد: هم‌اکنون این قرآن‌آموزان در مرحله تطبیق تلاوت هستند و از مرحله تقلیدی خارج شده‌اند.


بیشتر بخوانید:


مسئول طرح استعدادهای قرآنی سازمان دارالقرآن با اشاره به اینکه اجرای هر دوره‌ طرح پنج‌ساله است، ادامه داد: امسال نیز در حدود 500 قرآن‌آموز به طرح وارد شده‌اند. طرح، در مجموع پنج سال به طول می‌‌انجامد و شامل دو بخش تقلیدی (دو سال) و تطبیقی (سه سال) است. همچنین، در پایان این دوره پنج‌ساله به تمامی قرآن‌آموزانی که در آزمون نهایی شرکت کرده و موفق به دریافت حد نصاب شوند، مدرک سطح 6 قرائت سازمان دارالقرآن(قرائت پیشرفته) اعطا خواهد شد.

وی اظهار کرد: همچنین، طی تفاهم‌نامه‌ای با شورای عالی قرآن، افرادی می‌توانند این دوره را با موفقیت بگذرانند که از سال ششم تا هشتم آموزش خود را در مرحله ممتاز طرح هشت‌ساله «اُسوه» پشت سر بگذارند.

یادآور می‌شود، تفاهم‌نامه همکاری میان طرح اسوه و طرح استعدادهای قرآنی سازمان دارالقرآن الکریم در مراسم آغازین سیزدهمین دوره طرح آموزشی ـ تربیتی «اُسوه» که ۲۵ مرداد سال جاری در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی در تهران برگزار شد، با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی اخوان‌صباغ، رئیس این سازمان و حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمصطفی حسینی، دبیر جامعه فرهنگی ـ قرآنی عصر، به امضا رسید.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: