کد خبر: 3927919
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۱
نوجوان حافظ کل قرآن:
حافظ نوجوان کل قرآن کریم در رابطه با حواشی به وجود آمده در فضای مجازی پس از موفقیتش در آزمون کارشناسی ارشد و دریافت مدرک کارشناسی علوم قرآن و حدیث با بیان اینکه او خود چنین راهی را برگزیده و خانواده‌اش برای حفظ قرآن و حضور در دانشگاه اجباری نداشتند، گفت: مغرضان خود را خسته نکنند، کودکی کردن در کنار قرآن لذت دوچندانی دارد.

مغرضان خود را خسته نکنند؛ کودکی کردن با قرآن لذتی دوچندان داردحنانه خلفی، حافظ کل قرآن کریم, متولد 1385، هم‌اکنون در پایه هشتم مقطع دبیرستان تحصیل می‌کند و چندی پیش با حضور در آزمون کارشناسی ارشد، موفق به دریافت مدرک کارشناسی رشته علوم قرآن و حدیث شد.

پس از موفقیت وی در این آزمون، با وجود تحسین گسترده بسیاری از  مردم به ویژه جامعه قرآنی کشور، برخی از افراد نیز به صورت مغرضانه به انتقاد از خانواده خلفی پرداخته و به ویژه در فضای مجازی لب به اعتراض گشوده و خانواده وی را در تحمیل شرایط سخت تحصیل، حفظ و آموزش قرآن در کودکی و نوجوانی متهم کردند. حنانه نوجوان طی اظهاراتی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایکنا؛ به این نقدها پاسخ داد.

این حافظ کل قرآن کریم در رابطه با پرداختن به دیگر امور قرآنی همچون تفسیر، ترجمه و ... در کنار حفظ آیات اظهار کرد: طی دیدار با محضر مقام معظم رهبری به ایشان قول دادم که ترجمه قرآن را بیاموزم. به همین دلیل مدت دو سال بر روی ترجمه و مفردات قرآن کار کرده و توانستم تا ترجمه و مفردات قاموس قرآن را فرا بگیرم.

وی در ادامه از انگیزه خود در پیگیری و دریافت مدرک دانشگاهی با وجود سن کم بیان کرد: به دلیل اینکه با ترجمه قرآن آشنا بودم، به سازمان تبلیغات اسلامی مراجعه کرده و در آزمون درجه سه ارزیابی و اعطای مدرک به حافظان قرآن شرکت کردم و موفق شدم تا از 150 سؤال به 145 سؤال پاسخ داده و مدرک مورد نظر را دریافت کنم.

خلفی تصریح کرد: پس از آن علاقه‌مند به حضور در دانشگاه شدم و به همین دلیل کتاب‌های مربوط به علوم قرآن و حدیث، تفسیر، صرف و نحو و ... را تهیه و مطالعه کرده و در آزمون کارشناسی‌ارشد سازمان سنجش آموزش کشور شرکت کردم که در نهایت نیز موفق به قبولی و دریافت مدرک کارشناسی شدم.

وی افزود: در حال حاضر مشغول به تحصیل در کلاس هشتم هستم و درس‌های خود را به طور معمول در کنار درس‌های دوره کارشناسی‌ارشد می‌خوانم. همچنین، درس‌های ریاضی، زبان انگلیسی و عربی را در دوره تابستان خوانده و آمادگی دارم تا در آزمون این دروس شرکت کنم.

این حافظ کل قرآن در رابطه با حواشی به وجود آمده در فضای مجازی در مورد پذیرش و حضورش در دوره کارشناسی ارشد اظهار کرد: بنده به برکت قرآن بیشترین لذت، سیاحت و گردش را در زندگی برده‌ و سفرهایی به اقصی نقاط کشور عزیزم و دیگر کشورها داشتم. همچنین، حفظ قرآن خود را نیز همراه با بازی انجام دادم، یعنی ابتدا آیات قرآن را حفظ می‌کردم و در هنگام مرور آیات با عروسک‌های خود بازی می‌کردم.

خلفی در ادامه تصریح کرد: بنده به افرادی که در رابطه با پذیرش بنده در دانشگاه اعتراض دارند و بعضا در فضای مجازی سخنان بی‌موردی در این زمینه می‌گویند، اعلام می‌کنم که خود را بیش از این خسته نکنید؛ چراکه من این راه را خود انتخاب کردم و با علاقه فراوان آن را دنبال می‌کنم.

وی در رابطه با انتظارات خود از مسئولان قرآنی کشور و نیز رسانه‌های مختلف تصریح کرد: انتظار دارم که مسئولان حمایت بیشتری از قرآنیان داشته باشند و طوری برنامه‌ریزی کنند که با حمایت‌هایشان، کودکان و نوجوانان بیشتری به قرآن روی آورند تا در این راه قدم گذاشته و زندگی خود را از سنین پایین با قرآن نورانی کنند.

مغرضان خود را خسته نکنند؛ کودکی کردن با قرآن لذتی دوچندان دارد

حنانه خلفی، آبان سال 95 در بازگشت از مسابقات امارات

این حافظ کل قرآن کریم در ادامه بیان کرد: مسئولان باید با حمایت‌های خود زمینه را طوری فراهم کنند که منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه تربیت 10 میلیون حافظ قرآن برآورده شود.

وی با بیان اینکه احساس بسیار خوبی برای حضور در دوره آموزش عالی و فضای دانشگاه دارد، ادامه داد: امسال نیز قصد دارم تا در آزمون کارشناسی‌ارشد شرکت کنم و اگر در این آزمون موفق شوم، حتما در دانشگاه حضور خواهم یافت. قصد دارم تا رشته علوم قرآن و حدیث را تا مقطع دکترا ادامه دهم و در کنار آن نیز رشته دیگری را که به آن علاقه دارم، دنبال کنم که در رابطه با رشته مورد علاقه خود هنوز تصمیم‌گیری نکرده و به نتیجه قطعی نرسیده‌ام.

این حافظ کل قرآن کریم در پایان با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) که فرمودند «إنَّما قَلبُ الحَدَثِ كَالأرضِ الخالِيَةِ مَهما أُلقِيَ فيها مِن كُلِّ شَيءٍ قَبِلَتهُ؛ قلب نوجوان، همچون زمين ناكشته است كه هرچه در آن افكنده شود، مى‌پذيرد» اظهار کرد: به هم‌سن‌و‌سالان خود که علاقه به حفظ قرآن دارند، توصیه می‌کنم که قبل از ورود به این عرصه، ابتدا روخوانی و روان‌خوانی قرآن را به خوبی بیاموزند تا حفظ آن‌ها هم شنیداری و هم تصویری شود که آیات الهی به خوبی در ذهن ایشان باقی بماند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: