کد خبر: 3929891
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۵
سخنگوی وزارت بهداشت، ضمن تشریح تعداد موارد فوت در اثر ابتلا به کرونا در بیماران زمینه‌ای از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور تا 20 مهرماه، گفت: بیماری کووید 19 در افرادی که به بیماری‌های زمینه‌ای مبتلا هستند، به شکل شدیدتری بروز پیدا می‌‌کند.
تشریح وضعیت ابتلای بیماران زمینه‌ای به کرونا و فوت ناشی از آنبه گزارش ایکنا به نقل از وبدا، سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، درباره موارد فوت به علت ابتلا به ویروس کرونا در بیماران زمینه‌ای، بیان کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور تا ۲۰ مهرماه، تعداد ۱۴ هزار و ۹۸۲ نفر که مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای شامل بیماری‌های ریوی، بیماری‌های قلبی، دیابت، بیماری‌های کبدی، بدخیمی و بیماری‌های کلیوی بودند، پس از ابتلا به ویروس کرونا فوت کردند.

وی ادامه داد: این در حالی است که تست کرونای ۷۷ هزار و ۲۱۰ نفر از افرادی که مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای بودند، از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور تا ۲۰ مهرماه، مثبت شده است.

لاری در تشریح موارد ابتلا و فوت این افراد به تفکیک هر بیماری زمینه‌ای، گفت: از ابتدا تا ۲۰ مهر ماه، در افراد مبتلا به بیماری‌های ریوی، ۱۵۵ نفر فوت کرده و تست کرونای ۹۲۰ نفر مثبت شده است. در افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی هفت هزار و ۳۰۹ نفر فوت کرده و ۳۷ هزار و ۲۰۳ نفر تست کرونای مثبت داشتند. در بیماران دیابتی، پنج هزار و ۲۷۹ نفر فوت کرده و ۲۹ هزار و ۶۰۶ نفر تست مثبت کرونا داشتند. در افراد مبتلا به بیماری‌های کبدی، ۳۰۵ نفر فوت کرده و تست هزار و ۴۳۸ نفر مثبت شد. در بیماران مبتلا به بیماری‌های بدخیمی، ۷۰۹ نفر به علت ابتلا به ویروس کرونا فوت کرده و تست دو هزار و ۵۶۳ نفر مثبت شده است. همچنین در بیماران مبتلا به بیماری‌های کلیوی نیز هزار و ۲۲۵ نفر فوت کرده‌اند که تست پنج هزار و ۴۸۰ نفر مثبت شد.

سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: یکی از موارد مهم در دوران شیوع ویروس کرونا، کنترل بیماری‌های غیرواگیر و مزمن است. این بیماری‌ها باید به صورت مداوم تحت کنترل باشد و بیماران مبتلا به بیماری‌های غیرواگیر باید موارد پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا را جدی‌تر رعایت کنند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: