کد خبر: 3931734
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۴
در بیانیه اتحادیه کشوری مؤسسات قرآنی مطرح شد؛
اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت، ضمن درخواست از مسئولان به ویژه وزیر امور خارجه برای برخورد مناسب، علاقه‌مندان را به ترندسازی واژه «لبیک یا رسول الله» دعوت کرد و از پیوستن به جمع تحریم‌کنندگان کالاهای فرانسوی خبر داد.

آرم اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت

به گزارش ایکنا، اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت در پی محکومیت اقدام رئیس‌جمهور فرانسه در حمایت از توهین به پیامبر اکرم(ص) بیانیه‌ای صادر کرد. متن این بیانیه بدین شرح است؛

بسم الله الرحمن الرحیم
یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ (الصف: ۸)

اسلام‌ستیزی و هتاکی به مقدسات اسلامی را باید ویژگی بارز نظام سلطه و دولت‌مردان آن برشمرد، مواضع هتاکانه اخیر رئیس‌جمهور نادان فرانسه در اهانت به مقدسات اسلامی و ساحت مقدس پیامبر مکرم اسلام از این جمله است که فضای منفوری را ایجاد و قلوب مسلمانان بلکه همه پیروان راستین ادیان الهی و آزادگان جهان را به درد آورد.

زبان‌های دشنام‌دهنده و قلم‌های هتاک که در این کشورها بارها مشاهده و تکرار شده است، اگرچه عواطف و احساسات همه مسلمانان بلکه همه موحدین را جریحه‌دار و آزرده ساخت، اما حکایت از سقوط مدعیان تمدن و انسانیت دارد.

اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن عترت به نمایندگی از بخش اعظمی از جامعه قرآنی مؤسسات، تشکل‌ها، اساتید و مربیان و قرآن‌آموزان خود هتاکی‌های اخیر کشورهای غربی الخصوص سخنان گستاخانه رئیس‌جمهور نادان و متکبر فرانسه را محکوم می‌نماید و خواستار برخورد جدی و مؤثر با این اقدامات است.

اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت ضمن درخواست از مسئولان محترم دولت جمهوری اسلامی به ویژه وزیر محترم خارجه برای برخورد مناسب و قاطع دیپلماتیک با دولت فرانسه، خواستار ممانعت از ورود کالاهای فرانسوی است و اعلام می‌دارد؛ جامعه قرآنی کشور نیز به خیل عظیم تحریم‌کنندگان کالاهای فرانسوی پیوسته و تا این مواضع هتاکانه ادامه دارد و رئیس‌جمهور گستاخ فرانسه عذرخواهی نکند، ادامه خواهد داشت.

اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت همچنین از همه مؤسسات و تشکل‌های قرآنی و عمومی فعالان این عرصه نورانی بلکه همه علاقه‌مندان به ساحت قدسی پیامبر اعظم(ص) دعوت می‌کند تا در آستانه هفته وحدت و میلاد حضرت رسول صلوات الله علیه و آله با ترندسازی واژه «لبیک یا رسول الله(ص)» در فضای مجازی بار دیگر اعتراض خود را اعلام و وفاداری و عشق خود را به ساحت قدسی رسول اعظم به رخ جهانیان بکشانند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: