کد خبر: 3937103
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۷
کاربران مسلمان فرانسه از شرکت سازنده برنامه موبایلی اسلامی Muslim Pro که جزئی‌ترین اطلاعات مسلمانان را به ارتش آمریکا می‌فروخته است، شکایت کردند.

به گزارش ایکنا به نقل از The National News، مشترکان سابق اپلیکیشن  اسلامی(Muslim Pro) که ادعا می‌کند 95 میلیون کاربر در سراسر جهان دارد، شکایت خود را پس از گزارش رسانه‌ها در مورد اشتراک‌گذاری داده‌های خود با شرکت‌های مرتبط به ارتش ایالات متحده ثبت کردند.

به گفته وکلای این کاربران شکایت آنها روز دوشنبه نزد مقامات قضایی فرانسه ثبت شده و این پرونده قرار است امروز تشکیل شود.

متن این دادخواست که از رادیو RTL فرانسه فاش شد، این شرکت را به ارتکاب جرایمی چون عدم محافظت از داده‌های افراد، سوءاستفاده از اعتماد، به خطر انداختن جان دیگران و توطئه برای ارتکاب قتل متهم کرده است.

هفته گذشته گروه رسانه‌های VICE گزارشی در مورد چگونگی خرید داده‌های موقعیت جغرافیایی کاربران برنامه‌های مختلف از سوی ارتش ایالات متحده منتشر کرد. این برنامه‌ها شامل اپلیکشین Muslim Pro بود که دارای گزینه موقعیت جغرافیایی است و کاربران را قادر می‌سازد ساعت نماز و جهت مکه را تعیین کنند.

در این گزارش آمده است كه نیروهای ویژه آمریكا می‌توانند از داده‌های این برنامه‌ها در مأموریت‌های خارج از كشور استفاده كنند. تصور می‌شود اطلاعات جمع‌آوری شده از طریق این برنامه، در برخی از صدها عملیات پهپادی ارتش آمریکا در خاورمیانه، پاکستان و افغانستان مورد استفاده قرار گرفته باشد.

یک روز پس از انتشار این گزارش، Muslim Pro گفت که در حال پایان دادن به همه اشتراک داده‌های خود با سایر شرکت‌ها است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: