کد خبر: 3937105
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۱
جهانگیری تشریح کرد؛
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی درباره دریافت پول از بیماران کرونایی برای دادن تخت خالی و بستری آنها در بیمارستان‌های خصوصی گفت: این کار را واسطه‌ها انجام می‌دهند و با آنها به شدت برخورد می‌شود.
هزینه‌های بیماران کرونا در بیمارستان‌های خصوصی/ با واسطه‌گری‌‌ها برای بستری کرونا برخورد می‌شودمحمد جهانگیری، معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی، در گفت‌وگو با ایکنا، با اشاره به مباحثی درباره افزایش هزینه بیمارستان‌های خصوصی برای بیماران مبتلا به کرونا و پرداخت مبالغی بیش از تعرفه‌های مصوب برای دادن تخت خالی و بستری شدن در این مراکز اظهار کرد: این اقدام صحیح نیست. اگرچه همیشه واسطه‌ها و دلال‌هایی وجود دارند و ممکن است از این فرصت استفاده و سعی کنند که سودی را برای خود رقم بزنند.

وی بیان کرد: هر وقت محدودیتی به وجود می‌آید افرادی از این وضعیت سوء استفاده می‌کنند. سازمان نظام پزشکی به بیمارستان‌های خصوصی تذکرات لازم را داده است که به دام این افراد واسطه نیفتند و به هیچ وجه نباید به این افراد اجازه داد که در امر بستری بیمار دخالت کنند. ضمن اینکه سازمان نظام پزشکی نیز این موضوع را زیر نظر دارد و با هر موردی برخورد خواهد کرد. ممکن است محدودیتی‌هایی در ارائه خدمت به وجود آمده باشد و دسترسی بیمار نیز کمتر شود؛ در این زمان شاید صحبت‌هایی در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی مطرح شود، اما این‌ موارد اندک بوده و عمومیت ندارند و در بیمارستان‌های خصوصی نیز سعی می‌شود که حقی از کسی ضایع نشود.

جهانگیری تصریح کرد: تا قبل از کرونا اگر کسی در بیمارستان‌های خصوصی بستری می‌شد یا معرفی‌نامه از بیمه داشت، فقط فرانشیز را پرداخت می‌کرد اما اگر کسی بیمه نداشت، می‌بایست براساس برآورد اولیه هزینه‌های بستری تمام مبلغ را پرداخت می‌کرد و چنانچه طول مدت بستری کمتر و هزینه‌ها کمتر از برآورد اولیه بود، اضافه پول به بیمار بازگردانده می‌شد.
 
وی ادامه داد: در حال حاضر هزینه هر بیمار بستری در آی‌سی‌یو روزی پنج میلیون تومان است. به همین دلیل برآورد می‌شود که هزینه یک بیمار مبتلا به کرونا که در آی‌سی‌یو بستری می‌شود بین ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان باشد؛ لذا ممکن است برخی از بیمارستان‌ها از بیمار یا خانواده او پیش از بستری این هزینه را مطالبه کنند و همانطور که گفته شد این موضوع پیش از شیوع کرونا نیز در بیمارستان‌های خصوصی وجود داشت.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه بیمارستان‌‎های خصوصی همچنان براساس تعرفه‌های مصوب شورای عالی بیمه هزینه‌های سرپایی و بستری را محاسبه می‌کنند، گفت: یک بیمار مبتلا به کرونا به جز هزینه‌های درمان بیماری، هزینه‌های حفاظتی نیز دارد. به همین دلیل هزینه آن بسیار بالاتر از بیماران عادی است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: