کد خبر: 3937355
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱
مسئول دارالقرآن بسیج سپاه استان البرز ضمن تشریح برنامه‌های قرآنی هفته بسیج در این استان، از اجرای طرح پنجشنبه‌های قرآنی در زندان‌های استان خبر داد و گفت: در این طرح هر پنجشنبه محافل انس با قرآن در زندان‌های استان برگزار می‌شود.

علی گلدوست مسئول دارالقرآن بسیج سپاه استان البرز

علی گلدوست، مسئول دارالقرآن بسیج سپاه استان البرز در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا، در مورد فعالیت‌های این دارالقرآن در ایام هفته بسیج، گفت: برگزاری محافل انس با قرآن در زندان‌های استان با عنوان پنجشنبه‌های قرآنی را خواهیم داشت. این محافل با حضور قاریان کشوری و استانی، گروه‌های تواشیح و حافظان قرآن کریم برگزار می‌شود.

وی افزود: تاکنون چهار محفل از این مجموعه برگزار شده و پنجمین محفل نیز امروز، ششم آذرماه برگزار می‌شود. با توجه به مناسبت وفات حضرت معصومه(س)، مداحی و بیان سیره اهل بیت(ع) نیز در این محفل برنامه‌ریزی شده است.

گلدوست با اشاره به فعالیت 30 گروه جهادی قرآنی در استان البرز تصریح کرد: یکی دیگر از برنامه‌های هفته بسیج، طرح جهاد خون بود که در فاز نخست، 30 مسئول گروه‌های جهادی اهدای خون داشتند. با توجه به مراجعه بیش از حد شهروندان و بسیجیان برای اهدای خون در این هفته، هماهنگ شد تا طرح دارالقرآن بسیج در هفته آینده اجرایی شود. در این طرح و در نهایت 500 نفر با اهدای خون مشارکت خواهند داشت.

گلدوست، اظهار کرد: بازدید از قبور شهدا، بحث ضد عفونی کردن معابر و خیابان‌ها از سوی گروه‌های جهادی قرآنی، برگزاری مرحله استانی مسابقات قرآن صراط و برپایی محافل انس با قرآن در بستر فضای مجازی از دیگر برنامه‌های اجرا شده در هفته بسیج بوده است.

مسئول دارالقرآن بسیج سپاه استان البرز در مورد مشکلات پیش روی فعالیت‌های قرآنی بسیج بیان کرد: عدم توجه جدی مسئولان به قرآن و مجموعه دارالقرآن به عنوان یک واحد مستقل، از جمله مشکلات است. مسئولان، دارالقرآن را به عنوان یک مجموعه منحصر به فرد، تکامل یافته و جداگانه نمی‌بینند و باعث می‌شود دارالقرآن در تصمیمات اساسی نتواند ورود داشته باشد.

گلدوست با اشاره به اینکه این مشکل در اکثر نهادها وجود دارد، اظهار کرد: ذهن مسئولان سازمان‌ها خالی از فعالیت‌های قرآنی است و در این عرصه تنها به برگزاری محافل قرآنی و یا مسابقات بسنده می‌کنند، در حالی که فعالیت‌های قرآنی ابعاد گوناگون و گسترده‌ای دارد و اگر با فنون قرآنی پیش برویم، کارها رشد بهتری خواهد یافت.

مسئول دارالقرآن بسیج سپاه استان البرز افزود: قرآن برای همه ساحت‌ها برنامه دارد اما ما در لایه اول که همان قرائت و حفظ و ... است باقی مانده‌ایم. در حالی که در بحث کاربردی کردن آیات و دستاوردهای علمی و اعجازی قرآن کریم می‌توانیم کارهای زیادی انجام دهیم. ‌

گلدوست در پاسخ به سوالی در مورد اقدامات بسیج برای گسترش فعالیت‌های قرآنی در استان البرز گفت: با حمایتی که دارالقرآن بسیج از مجموعه دارالقرآن سپاه استان البرز به عمل آورده است، توانسته‌ایم در مجموعه شبکه شهری، قرآن را به عنوان یک اساس و اصل مطرح کنیم و این را برای دیگران روشن کنیم که قرآن، نیاز اصلی زندگی است.

وی گفت: متولیان قرآنی نباید نگاهی ساده به فعالیت‌های قرآنی داشته باشند. فعالیت قرآنی گسترد‌گی بسیار زیادی دارد، متولیان قرآنی نباید به فعالیت‌های سنتی بسنده کنند،‌ باید کارهای خلاقانه انجام دهیم. اگر این کار صورت بگیرد قرآن به اصل و اساس تبدیل می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: