کد خبر: 3938112
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۶
اعطا نوشت؛

شهرداری مصوبه ساخت یادمان شهید قاسم سلیمانی را اجرا نکرد

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران، در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: مصوبه ساخت یادمان شهید سپهبد قاسم سلیمانی از سوی شهرداری پایتخت اجرا نشده است.

به گزارش ایکنا به نقل از معاونت ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر تهران، علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران در صفحه شخصی خود در توئیتر ضمن گلایه از عدم احداث بنای یادمان شهید سردار سلیمانی از سوی شهرداری، اظهار کرد: سردار سلیمانى را که به شهادت رساندند، طرحى دو فوریتى تهیه کردم و به تصویب رسید. طی آن شهردارى مکلف شد طى فراخوانى بین‌المللى، بهترین طرح را به منظور احداث یادمان سردار، انتخاب و اجرا کند.‌

وی گفت:‏ طبیعتاً فراخوان بین‌المللى و فراخواندن هنرمندان سایر کشورها براى ارائه طرح ابعاد رسانه‌اى، تبلیغى و سیاسى وسیع‌ترى به موضوع مى‌بخشید.

سخنگوی شورای شهر گفت: هدف این بود که این بناى یادمان سردار در مکانى احداث شود که هیئت‌هاى دیپلماتیک خارجى پس از ورود به کشور، در برابر آن اداى احترام کنند. جاى گلایه باقى است که این مصوبه مهم و نمادین هنوز اجرا نشده است.

وی بیان کرد: امروز که تروریسم دولتى صهیونیسم سرباز دیگرى از وطن را به شهادت رسانده است، انتظار مى‌رود شهردارى بناى یادمان این دو سرباز عزیز را در مکان مناسبى از شهر احداث کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha