کد خبر: 3940485
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳

رئیس فرهنگسرای کار و تعاون از برگزاری پویش مردمی «یلدا حوالی توست» برای کودکان کار خبر داد.

به گزارش خبرنگار افتخاری ایکنا، داوود حشمتی، رئیس فرهنگسرای کار و تعاون، 22 آذرماه در سخنانی  بیان کرد: راه‌اندازی پویش مردمی «یلدا حوالی توست» برای کودکان کار به‌مناسبت فرارسیدن شب یلدا با شعار #پایان-کار-شروع-کودکی و با در نظر گرفتن اصل کرامت وجودی انسان در هندسه‌ معرفتی قرآن کریم برای کودکان کار برپا می شود.
 
وی گفت: برخی کودکان به سبب شرایط زندگی با محرومیت از بسیاری حقوق خود، برای کسب هزینه‌های زندگی مشغول به کار هستند. کار کودکان در تمامی ادوار به‌نوعی وجود داشته است و فقر عامل اصلی کار کودکان است؛ ولیکن آموزش و پرورش ناکافی، قوانین فرهنگی و اجتماعی نادرست، مشکلات اقتصادی جامعه، تعداد اعضای خانواده، جغرافیا و اقتصاد جهانی همه و همه در افزایش میزان کار کودکان تأثیرگذار است.

حشمتی اظهار کرد:  آداب و رسوم کشور ما در «شب یلدا» با شب‌نشینی اقوام و خانواده در کنار یکدیگر برگزار و اعضای خانواده در این شب گردهم آمده و به قصه‌خوانی، مثل‌گویی، حافظ‌خوانی، شاهنامه‌خوانی و ذکر دعا در کنار سفره‌ این شب که با شیرینی، آجیل و... تدارک دیده شد، می‌گذرانند.
 
رئیس فرهنگسرای کار و تعاون گفت: حال با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا و عدم امکان برگزاری دورهمی خانوادگی، مقارن با 30 آذرماه مصادف با پنجم جمادی‌الاول و ولادت حضرت زینب(س)، روز پرستار در طولانی‌ترین شب سال(شب یلدا) در قالب پویش #یلدا-حوالی-توست با توسل به حضرت زینب(س)، شهروندان می‌توانند اقدام به نذر هدیه و غذا برای کودکان کار ‌کنند.

حشمتی همچنین بیان کرد: این پویش به همت  فرهنگ‌سرای کار و تعاون با همکاری خیرین و سایر نهادها برپا شده است و علاقه‌مندان برای شرکت در این پویش می‌توانند به نشانی بزرگراه یادگار امام(ره) جنوب، تقاطع خیابان هاشمی، پلاک 76، فرهنگسرای کار و تعاون مراجعه و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 66029060 تماس بگیرند.
 
آرزو قاسمی
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: