کد خبر: 3947489
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۵
با پایان مرحله داوری نهایی بخش شعر «جشنواره شعر و داستان انقلاب»، نامزدها مشخص شدند تا در مراسم اختتامیه‌ای که در بهمن ماه برگزار می‌شود از آنها تجلیل شود.

داوری جشنواره شعر و داستان انقلاب به پایان رسیدبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی سپهر سوره هنر، در این دوره از جشنواره که علی‌محمد مودب دبیری بخش شعر آن را برعهده داشت، در بخش شعر «کودک و نوجوان» مریم زندی و سیدحبیب نظاری، در بخش «شعر سنتی»، زکریا اخلاقی، تکتم حسینی و رضا شیبانی اصل و در بخش شعر نو، یوسفعلی میرشکاک، علی هوشمند و میلاد عرفان‌پور به داوری آثار راه یافته به مرحله نهایی پرداختند.

در بخش شعر، شاعران اشعار خود را در موضوعات عدالت و انسانیت، وحدت امت اسلامی، رفعت ملی، اخلاق و معارف دین، گفتمان انقلاب اسلامی، مقاومت (با رویکرد ستم‌ستیزی، مبارزه با استکبار جهانی و...) به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده‌اند. 

در دوازدهمین جشنواره بین المللی شعر و داستان انقلاب که اختتامیه آن بهمن سال جاری برگزار خواهد شد، ۸ نفر از شعرای کشور به داوری بخش نهایی آثار شعری پرداختند.

در بخش شعر ۱۴۹ شاعر با ۳۵۶ اثر شرکت کرده بودند که در بخش تک اثر نو، ۱۰۹ اثر و در بخش تک اثر کلاسیک ۱۷۰ اثر ارسال شده بود، در بخش‌های مجموعه اثر نو، مجموعه اثر کلاسیک، مجموعه اثر کودک و مجموعه اثر نوجوان مجموعا ۷۷ اثر شرکت کرده بودند.

همچنین، بیشترین تعداد شرکت‌کنندگان از استان تهران و کمترین شرکت‌کنندگان از استان‌های ایلام و کردستان بودند که در نهایت از این تعداد اثر، ۳۰ اثر به داوری نهایی راه یافتند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: