کد خبر: 3949620
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۱
منصور ارضی:
مداح پیشکسوت اهل بیت(ع) با بیان اینکه حاج‌قاسم‌ ساختن کار مداحان است، گفت: می‌توانیم با قدرت نوکری، در دنیا انقلاب به پا کنیم.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، منصور ارضی، مداح پیشکسوت اهل بیت(ع) در نشست صمیمی جمعی از ستایش‌گران جوان آستان اهل ‌بیت(ع) که در مجموعه سرچشمه تهران برگزار شد، با اشاره به اینکه قدم اول بندگی در راه خدا، پناهندگی است، اظهار کرد: هر شخصی که در درگاه خداوند پناهنده شود، پذیرفته خواهد شد.

وی با بیان اینکه در صلوات حضرت زهرا(س) می‌خوانیم که ایشان مادر تمام دوست‌دارانشان است، عنوان کرد: به اعتقاد بنده تمام مداحان انتخاب ‌شده حضرت زهرا(س) هستند و به همین دلیل باید به مسیری که طی می‌کنیم، دقت بیشتری داشته باشیم.

این مداح اهل‌ بیت(ع) با بیان اینکه شکل‌گیری مراسم دعا و نیایش در شهرستان‌ها یک اتفاق بسیار مطلوب است، مطرح کرد: این اتفاق باید زودتر رقم می‌خورد؛ چراکه با یک دشمن مکار در مسیر مبارزه‌ای سرسخت هستیم.

وی با اشاره به اینکه خط حاج قاسم سلیمانی و قاسم‌ساختن اهمیت بسیاری دارد، بیان کرد: این مسیر را باید ما مداحان پیش بگیریم. با افزایش نیروها باید این مسیر را ادامه دهیم و یک سامانه جامعی برای اطلاع‌رسانی و هشدار نسبت به آفات و خطرات احتمالی شکل بگیرد.

ارضی با بیان اینکه فکر ما باید به تشکیلات باشد، تصریح کرد: باید مناجات‌های شب جمعه و نیمه‌شب را پرشورتر برگزار کنیم؛ چراکه نجات انسان در سحرگاهان است. مردم احتیاج دارند بندگان خداوند باشند و ما نباید اجازه دهیم که دین مردم فصلی باشد و مناجات‌ها تنها به ماه رمضان ختم شود.

وی ادامه داد: ما با قدرت نوکری که داریم می‌توانیم انقلابی در دنیا به پا کنیم و همه چیز را برپایه نظام محبت اهل‌ بیت(ع) و ولایت، تنظیم کنیم ولی لازمه این موضوع فعالیت تشکیلاتی است.

این مداح اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه باید به دستورات مقام معظم رهبری که دستورات زیارت عاشورا است عمل کنیم، یادآور شد: زیارت عاشورا از سلام آغازین که نشانه عبودیت است تا سجده آخر درس‌هایی دارد که باید ترویج شود و درس داده شود.

وی با بیان اینکه جمعیت مداحان و ستایش‌گران باید افزایش پیدا کند، اظهار کرد: خوشبختانه امروز در تمام شهرستان‌ها مناجات‌خوانی شکل گرفته و این اتفاق یک حرکت نیکو است ولی نباید به همین موضوع اکتفا کرد و باید مناجات‌خوانی را در تمام مناطق تا روستاهای دور و نزدیک هم گسترش دهیم.

حاج‌قاسم‌ساختن کار مداحان است

همچنین، مهدی سلحشور، مداح اهل بیت(ع) در نشست صمیمی جمعی از ستایشگران جوان آستان اهل بیت(ع) که در سالن جلسات سرچشمه برگزار شد، با اشاره به اینکه ما اسلام سیاسی را از حاج منصور ارضی یاد گرفتیم، اظهار کرد: مشکل اصلی ما تشکیلات است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه امروز بسیاری از مداحان جوان هر کدام در یک شهرستان جریانی را شکل داده‌اند، عنوان کرد: تمام این مداحان مستقیم یا غیرمستقیم از حاج منصور استفاده بهره برده‌اند و حالا وقت آن است که این جمع متشکل شده و به جماعت تبدیل شوند و از یک اتاق فرمان حکیم و آگاه خط بگیرند. باید جریانی شکل بگیرد که به روز اخبار و نکته‌ها به مداحان داده شود.

این مداح اهل بیت(ع) در پایان یادآور شد: کشور ما بستر اتفاقات و حوادث پی در پی و متنوع است در نتیجه این گونه جلسات باید بیش از پیش از برگزار شود تا انس و ملاطفت این جمع نورانی بیشتر شود.

حاج‌قاسم‌ساختن کار مداحان است

احمد واعظی، دیگر مداح اهلی بیت(ع) نیز در این نشست با اشاره به اینکه هرچه تشکیلات ما قوی‌تر باشد، تأثیرگذاری بیشتری در جامعه خواهیم داشت، اظهار کرد: باید با رویکردی تازه و طرحی نو تحت عنوان شورای عالی ستایش‌گران فعالیت‌های جدیدی در حوزه ستایش‌گری رقم بخورد.

وی با بیان اینکه این شورا متشکل از چند شورا خواهد بود، عنوان کرد: کمیته‌های رسانه، فضای مجازی، پشتیبانی، بررسی عملکرد استان‌ها، صیانت و ... ازجمله کمیته‌هایی است که در ذیل این شورا شکل خواهد گرفت.

این مداح اهل‌ بیت(ع) بیان کرد: امیدواریم حرکتی مؤثر و پرقدرت زیر بیرق و پرچم اباعبدالله(ع) شکل بگیرد و بتوانیم در خدمت فرهنگ اهل ‌بیت(ع) تأثیر بیش‌تری برای مردم و جامعه داشته باشیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: