کد خبر: 3949744
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۴
محمدمهدی بحرالعلوم خبر داد:
معاون آموزش مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف از آغاز پایش عملکرد دستگاه‌های عضو ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن خبر داد و گفت: اولین پایش از آموزش و پرورش انجام شد و بر اساس برنامه تدوین شده تا پایان سال از سایر دستگاه‌ها نیز به عمل خواهد آمد.

پایش عملکرد آموزش و پرورش در زمینه حفظ قرآنمحمدمهدی بحرالعلوم، معاون آموزش مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در گفت‌وگو با ایکنا، با اشاره به اینکه یکی از وظایف ستادها نظارت بر عملکرد اعضا و مصوباتی که در ستاد انجام می‌شود، است، گفت: ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن بر همین اساس طرح پایش عملکرد دستگاه‌ها را تدوین کرد تا در دو ماه باقیمانده از سال ۹۹ این پایش انجام شود‌.

وی افزود: بر اساس این پایش وضعیت دستگاه‌های عضو ستاد به لحاظ نیروی انسانی، بودجه، طرح و برنامه رصد می‌شود و علاوه بر آن اقداماتی که طی سال‌های ۹۷ و ۹۸ از طرف ستاد به دستگاه‌ها ابلاغ شده است، ارزیابی خواهد شد. این اقدامات ابتدا یک بار در سال ۹۷ ابلاغ شده و در سال ۹۸ به صورت خلاصه‌ شده‌تر مورد ابلاغ مجدد قرار گرفته است. این اقدامات بر اساس ۲۷ راهبرد سند ملی حفظ قرآن تهیه شده و در آن تکلیف هر دستگاه در زمینه حفظ قرآن روشن شده است.

بحرالعلوم تصریح کرد: در همین راستا وزارت آموزش و پرورش، اولین دستگاهی بود که مورد پایش قرار گرفت و گزارش جامعی از اقداماتی که باید انجام می‌شد، دریافت شد. نکته‌ای که وجود دارد، این است که پایش مورد نظر یک پایش تحلیلی است و ما به دنبال مچ گیری نیستیم، بلکه به دنبال این هستیم تا اگر اقدامی از سوی دستگاه‌ انجام گرفته باشد، بتوانیم نتایج آن را رصد کنیم یا اگر اقدامی انجام نشده، دلایل آن را به دست بیاوریم و در ادامه اگر نیاز به مداخله برای تسریع انجام کار احساس شود، این مداخله را انجام دهیم.

معاون آموزش مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار کرد: در جلسات پایش سعی می‌شود از حضور افرادی بهره مند شویم که آشنایی کامل با آن دستگاه داشته باشند. در جلسه پایش وزارت آموزش و پرورش استاد «محمد خواجوی» و حجت‌الاسلام والمسلمین «سیدمصطفی حسینی»، رئیس سابق مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف نیز حضور داشتند‌.


وی به برنامه آینده این پایش برای حضور در دستگاه‌ها اشاره کرد و افزود: مقرر شده است تا در اتحادیه کشوری موسسات قرآنی حضور داشته باشیم. همچنین هفته آینده نیز حوزه‌های علمیه مورد پایش قرار خواهد گرفت. در ادامه و به مرور سایر دستگاه‌ها نیز در برنامه پایش قرار خواهند گرفت.

بحرالعلوم در پایان اظهار کرد: قرار است نتایج این‌ پایش‌ ابتدا در کمیته پایش ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن طرح شود و در ادامه در صحن ستاد به نظر اعضا برسد تا پس از آن به مرحله تصمیم‌گیری برسیم. ممکن است به این نتیجه برسیم اقدامات مطلوب است و نیاز به اقدامات دیگر نیست یا اینکه نیاز به اصلاح اقدامات و ... داشته باشیم. جمع بندی این‌ پایش‌ پس از طرح در صحن ستاد اطلاع‌رسانی خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: