کد خبر: 3950252
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۲

آمادگی دانشکده الهیات ایروان برای دوره‌های اسلام‌شناسی

رئیس دانشکده الهیات دانشگاه دولتی ایروان در دیدار با رایزن فرهنگی ایران در ارمنستان آمادگی این دانشگاه را برای برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت آشنایی با اسلام در این دانشکده اعلام کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سیدحسین طباطبایی، رایزن فرهنگی ایران در ارمنستان در دیدار با اسقف آنوشاوان، رئیس دانشکده الهیات دانشگاه دولتی ایروان، چشم‌انداز روابط دو کشور در عرصه‌های فرهنگی و علمی را روشن و امیدبخش خواند و بر ضرورت همکاری‌های ایران و ارمنستان در حوزه مطالعات دینی تأکید کرد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران به عنوان منادی گفت‌و‌گوی تمدن‌ها و ادیان، در عصر حاضر، تعامل بین پیروان ادیان مختلف را یکی از مؤثرترین روش‌های مقابله با بحران‌های فراگیر جهانی می‌داند و در راستای آن، مجموعه گفت‌و‌گوهای دینی را با رهبران ادیان مختلف برگزار کرده است.

اسقف آنوشاوان نیز در سخنانی، شناخت اسلام واقعی را از مهمترین مسائل مورد نیاز جامعه ارمنستان اعم از توده مردم و نخبگان این کشور دانست.

وی در ادامه آمادگی دانشکده الهیات دانشگاه ایروان را برای تبادل استاد و دانشجو در زمینه‌های الهیات اسلامی و الهیات ارمنی و برگزاری دوره‌های کوتاه مدت آشنایی با اسلام در این دانشکده اعلام کرد.

رئیس دانشکده الهیات دانشگاه دولتی ایروان آشنایی دانشجویان دانشکده الهیات ایروان با زبان فارسی را کلید ورود به اسلام ایرانی دانست و خواستار آموزش زبان فارسی در این دانشکده شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha