کد خبر: 3954073
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۸
نخست‌وزیر عراق گفت: سفر پاپ به عراق به تقویت ثبات و روحیه همبستگی و برادری در عراق و سراسر منطقه کمک می‌کند و ملت عراق از این سفر استقبال می‌کند.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از النشره، مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق در دیدار با «میجا اسکوفر» سفیر واتیکان در این کشور گفت: سفر پاپ به عراق در زمینه تقویت ثبات و اشاعه روحیه همبستگی و برادری در عراق و سراسر منطقه سهم خواهد داشت.

 کاظمی افزود: تلاش‌های پاپ برای پیشگیری از درگیری‌ها در جهان و ترجیح دادن تدبیر، خرد و اعتلای ارزش انسان بر همه منافع سیاسی، درگیری‌ها و جنگ‌ها مشهود است.

کاظمی یادآور شد: دولت و  همه اقشار مردم عراق از این سفر استقبال می‌کنند و تلاش‌های پاپ در حمایت از حق و مقابله با افراط‌گرایی و ترویج روحیه مدارا بین همه انسان‌ها را ارج می نهند.

از سوی دیگر سفیر واتیکان در بغداد نیز از دولت عراق به خاطر تلاش‌هایش در زمینه تسهیل اقدامات مربوط به سفر پاپ به عراق در ماه آینده تمجید کرد.
 
امروز همچنین رحمن العامری، سفیر عراق در واتیکان تأکید کرد که سفر پاپ فرانسیس  به عراق، پیام صلح به جهانیان است و انتظار می‌رود که در این سفر سند برادری انسانی میان آیت‌الله سیستانی، مرجع عالیقدر شیعه در عراق و رهبر کاتولیک‌های جهان به منظور تحکیم روابط اعتماد متقابل میان همه اقوام به امضا برسد.
 
این اولین سفر پاپ به سرزمین باستانی عراق است که قرار است از ۵ تا ۸ مارس (15 تا 18 اسفند) انجام شود.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: