کد خبر: 3957003
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۳
انجم شعاع خبر داد:

مدیرعامل اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت با اشاره به مشکلات فراوان بیمه فعالان قرآنی در سال‌های اخیر از سوی صندوق اعتباری هنر و و توقف موقتی بیمه قرآنیان و انتظار آنها، گفت: در نظر داریم تا صندوقی را به عنوان بیمه قرآنیان با دو رویکرد توجه به بحث مستمری و بازنشستگی و درمان برای قرآنیان راه‌اندازی کنیم.

به گزارش ایکنا؛ ششمین نشست هم‌اندیشی مدیران عامل اتحادیه‌های استانی و محمد انجم‌شعاع، مدیرعامل اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت، عصر امروز، 11 اسفندماه، ساعت 13 به صورت غیرحضوری برگزار شد.

محمد انجم‌شعاع، مدیرعامل اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت در این جلسه به ارائه گزارش از پیگیری‌های انجام شده طی ماه‌ گذشته پرداخت و با اشاره به مشکلات فراوان بیمه فعالان قرآنی در سال‌های اخیر از سوی صندوق اعتباری هنر و و توقف موقتی بیمه قرآنیان و انتظار آنها، گفت: در نظر داریم تا صندوقی را به عنوان بیمه قرآنیان با دو رویکرد توجه به بحث مستمری و بازنشستگی و درمان برای قرآنیان راه‌اندازی کنیم.

وی با اشاره به اینکه با 10 شرکت کارگزاری بیمه جلسات متعددی داشتیم، ادامه داد: سرانجام تصمیم بر این شد تا به دلیل پشتوانه مجکم قانونی این شرکت‌ها، در زمینه بیمه مستمری و بازنشستگی با شرکت ایران و در زمینه بحث درمان با شرکت سلامت وارد تعامل شویم.

انجم‌شعاع به جلسه روز گذشته با آموزش و پرورش و مذاکرات انجام شده در حوزه آموزش عمومی و تخصصی و برگزاری دوره آموزش ضمن خدمت، اشاره کرد و گفت:  همکاری با دارالقرآن‌های آموزش و پرورش و بهره‌مندی از ظرفیت مؤسسات و دارالقرآن‌ها به صورت دوجانبه، استفاده از بستر شبکه شاد، استفاده از فضای مدارس در شیفت مخالف مدارس برای استقرار مؤسسات، بهره‌مندی از امکانات تفریحی، زیارتی و ورزشی برای قرآن‌آموزان، استفاده از ظرفیت خانه‌های معلم از جمله موضوعاتی است که درباره آنها بحث و تبادل نظر شد تا در قالب تفاهم‌نامه میان اتحادیه و آموزش و پرورش، جامه عمل پوشانده شود.

وی به جلسه هفته گذشته کمیسیون تخصصی آموزش عمومی قرآن اشاره کرد و گفت: طی آن جلسه مصوب شده است که اتحادیه در آموزش تمامی معلمان ابتدایی برای ارتقای معلمان قرآنی، آموزش‌ها را ارائه کنند که امروز به منظور فرایند اجرای آن و اعتبارات آن با دبیر کمیسیون مذاکراتی داشتیم.

مدیرعامل اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت اظهار کرد: سند قرآن و فضای مجازی کمیسیون تبلیغ و ترویج را در راستای مصوبه جلسه اخیر این کمیسیون به استان‌ها ارسال می‌شود تا پس از مطالعه و در صورت توانایی، مؤسسات و اتحادیه‌های دارای ظرفیت در این عرصه و اجرایی کردن بخش‌هایی از این سند، پیش‌قدم شده و معرفی و همراهی کنند.

وی با تأکید بر اینکه اتحادیه‌های استانی و مؤسسات باید به دنبال کارهای نو و روی زمین مانده باشند، افزود: یکی از فعالیت‌های ارزشمند انجام شده از سوی شورای فرهنگ عمومی استان فارس و آیت‌الله دژکام، امام جمعه شیراز و نماینده ولی‌فقیه در استان فارس، راه‌اندازی قرارگاه قرآنی بود که مدیریت و دبیر آن با اتحادیه قرآنی استان شد و همچنین این قرارگاه در خوزستان نیز برای تشویق سایر استان‌ها به این امر راه‌اندازی شده است. ضمن ارسال نامه‌ تشکر و قدردانی و ارسال رونوشت آن به استان‌ها، خواهشمندم مدیران اتحادیه‌ها، پس از پرینت رنگی، آنها را به صورت حضوری به دفتر امام جمعه‌های استان ببرند تا در هر استان این قرارگاه قرآنی راه‌اندازی شود.

انجم‌شعاع به ارسال نامه اتحادیه کشوری به نیابت از سوی مؤسسات قرآنی به دفتر مقام معظم رهبری خبر داد و گفت: طی این نامه سه درخواست مورد عنایت ایشان قرار گرفت که اطلاع‌رسانی دقیقی در آینده نزدیک در این خصوص انجام می‌شود.

از اهم موارد مطرح شده در این جلسه؛

 • تقدیر از راه‌اندازی صندوق بیمه قرآنیان به عنوان کاری خوب و فوق‌العاده
 • برگزاری انتخابات هیئت مدیره اتحادیه قرآنی مازندران در 19 فروردن 1400
 • ارسال شیوه‌نامه واحد برای تشکیل و برگزاری مجامع استانی
 • ارسال نامه به ادارات کل فرهنگ وارشاد استان و تأکید بر اینکه تنها به عنوان دستگاه ناظر در مجامع حضور خواهند داشت.
 • تدابیر برای سخت‌گیری‌های شعب امور مالیاتی برای تکمیل دفاتر مالیاتی
 • پیگیری امور مؤسسات قرآنی سطح استان‌ها از اتحادیه‌های قرآنی استانی
 • تعامل بیشتر آموزش و پرورش با اتحادیه کشوری و استانی به دلیل اینکه بیشتر جامعه مخاطب مؤسسات قرآنی از دانش‌آموزان هستند.
 • موازی‌کاری دارالقرآن‌های آموزش و پرورش با مؤسسات قرآنی و انجام همکاری بیشتر
 • ارسال نامه عضویت اتحادیه‌ها در شورای فرهنگ عمومی استان‌ها
 • چاره‌اندیشی برای بازرسی سازمان تأمین اجتماعی از مؤسسات قرآنی و تأکید بر دریافت کد کارگاه اقتصادی
 • قول رسیدگی به مشکل بیمه مؤسسات قرآنی و تأکید بر دریافت کد کارگاهی از سوی سازمان تأمین اجتماعی و بازرسان آن از مؤسسات از سوی مدیرعامل اتحادیه کشوری پس از بررسی مشکل مالیات مؤسسات
 • صدور کد اقتصادی به مجرد پر کردن اظهارنامه مالیاتی برای مؤسسات قرآنی
 • مذاکره برای جذب معلمان قرآن مؤسسات قرآنی در بدنه آموزش و پرورش
 • گلایه از چرایی ارسال بخشنامه مستقیم ارشاد به دهیاری‌ها برای انتخاب روستای قرآنی
 • بررسی فرایند فعالیت انجمن خیرین استان‌ها، شفافیت وظایف و حیطه فعالیت‌ها و عدم موازی‌کاری آنها با اتحادیه‌ها
 • برگزاری لیگ قرآنی از سوی اتحادیه بوشهر با اعتبار 56 میلیون تومان در ایام ماه مبارک رمضان
 • هفته قرآن و عترت بوشهر و انتخاب اتحادیه استان به عنوان مجری طرح‌ها
 • تهیه 313 بسته معیشتی ویژه معلمان قرآن با اعتباری بالغ بر 64 میلیون تومان و توزیع در 20 اسفندماه با حضور نماینده اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت

یادآور می‌شود، این جلسه با دعای محمد الهی، مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت خراسان جنوبی پایان یافت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: